Reprezentacja Polski U21 wygrywa z Izraelem w Łodzi. Faworyci spełnili oczekiwania

Reprezentacja Polski do lat 21 pokonała swoich rówieśników z Izraela 2:1 na stadionie Władysława Króla w Łodzi. Biało-czerwoni w pierwszej zmarnowali rzut karny. W drugiej byli znacznie skuteczniejsi i zdobyli dwa gole, na które goście odpowiedzieli jednym.

Polacy na boisko wybiegli jako zdecydowani faworyci tego meczu, mając na koncie trzy eliminacyjne zwycięstwa. Izraelczycy grali tylko raz i przegrali z Bułgarią. Jednak nie było tego widać w pierwszej połowie. Goście grali bardzo agresywnie, nie dając wiele miejsca do rozegrania piłki w tercji ofensywnej. Polacy w tej części gry mieli jedną, ale jakże klarowną sytuację. Bramkarz Izraela faulował Dominika Marczuka w polu karnym. Do jedenastki podszedł Michał Rakoczy, ale jego strzał został obroniony.

Druga część gry to duża zmiana w naszej kadrze. Biało-czerwoni mocniej naciskali, co skończyło się bramkami. Pierwszą strzelił Miłosz Matysik, drugą Szymon Włodarczyk. Izraelczycy nie składali jednak broni do samego końca, w 95. minucie honorową bramkę zdobył Ran Binyamin. Kolejny mecz nasza kadra zagra we wtorek, 21 listopada z Niemcami.