Rewolucyjne zmiany na Czerwonej. Taki pomysł po raz pierwszy w Łodzi [WIZUALIZACJE]

Od-nowa: to najnowszy projekt społeczny łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP). Będzie on realizowany w ramach Łódź Design Festival i polega na eksperymentalnym współprojektowaniu ulic, placów, skwerów oraz innych miejskich przestrzeni z lokalną społecznością.

Czerwona „Od-nowa:"
Czerwona „Od-nowa:"
8 фотоs
Czerwona „Od-nowa:"
Czerwona „Od-nowa:"
Faza 1 - analiza stanu istniejącego i projektu
Faza 2 - wdrożenie i testowanie zmian w przestrzeni miejskiej
Faza 3 - docelowa realizacja kosztownych robót budowlanych następuje dopiero po etapie testowania rozwiązań
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (8)

Nad projektem pracuje zespół złożony z architektów oraz urbanistów, który zaprasza do udziału wszystkich pragnących zmieniać swoją małą ojczyznę. Wypracowane rozwiązania są następnie wdrażane w życie. Na pierwszy ogień idzie ulica Czerwona, znajdująca się na granicy Śródmieścia i Górnej. 

– Działania realizowane w ramach projektu są oparte na znanych na całym świecie narzędziach urbanistycznych nazywanych prototypowaniem urbanistycznym – mówi Karolina Taczalska, wiceprezeska zarządu łódzkiego SARP, która wraz z architektem Mateuszem Cygankiem jest inicjatorką projektu. –  Jest to proces projektowania, wdrażania i testowania realnych zmian w przestrzeni miejskiej, który odbywa się we współpracy z lokalną społecznością. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie przestrzeni miejskiej do potrzeb jej użytkowników, co prowadzi do tworzenia bardziej funkcjonalnych i przyjaznych miejsc – dodaje.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ