Rezerwy ze zwycięstwem. ŁKS Łódź II pokonał Skrę Częstochowa

ŁKS Łódź II w meczu inauguracyjnym Betclic II Ligi pokonał Skrę Częstochowa. Podopieczni Konrada Geregi rywalom nie dali najmniejszych szans, kontrolując wydarzenia boiskowe przez większą część spotkania.

ŁKS Łódź II pokonał Skrę Częstochowa
Rezerwy ze zwycięstwem. ŁKS Łódź II pokonał Skrę Częstochowa / fot. mat. pras.
4 фото
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (4)

ŁKS Łódź II strzelanie rozpoczął bardzo szybko. Lamine Coulibaly rozegrał na krótko rzut wolny z Mikołajem Lipieniem. Ten drugi dośrodkował, a piłkę głową do bramki skierował Aleksander Ślęzak. Trzy minuty później było już dwa zero. Kolejny raz Coulibaly i Lipień rozegrali stały fragment na krótko. Tym razem Lamine pociągnął z piłką, płasko dograł w pole karne, a bramkę zdobył Jan Kuźma. ŁKS Łódź II przejął zupełną kontrolę nad tym spotkaniem, nie pozwalając Skrze na rozwinięcie skrzydeł, aż do końca pierwszej połowy. Druga część gry rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Niedługo po rozpoczęciu bramkę na 3:0 z rzutu karnego zdobył Aleksander Ślęzak. Dwie minuty później Skra Częstochowa zdobyła bramkę, a jej strzelcem był Igor Ławrynowicz. Do końca meczu więcej bramek nie zobaczyliśmy.

Zbieranie doświadczenia

Warto przypomnieć, że drużyna ŁKS Łódź II jest głównie poligonem doświadczalnym dla młodych zawodników z akademii. Zespół gra w tym samym ustawieniu co pierwszy skład oraz z podobnymi założeniami taktycznymi. Zapewne mecz ze Skrą był bacznie obserwowany przesz sztab Jakuba Dziółki pod kątem włączenia w przyszłości niektórych zawodników do swojej drużyny. Za dzisiejszy mecz na pewno wyróżnił Lamine Coulibalego, który zaliczył asystę oraz asystę drugiego stopnia. Do tego napędzał ataki ŁKS na skrzydle i był bardzo ciężki do powstrzymania.