Rudery przy ul. Zachodniej 68 znikną. Miasto planuje kolejne rozbiórki – łącznie nawet 100

Cztery rudery kamienic widocznych w głębi działki na wysokości ul. Zachodniej 68 lada chwila przestaną szpecić krajobraz miasta. Do końca roku może udać się rozebrać nawet 100 nieruchomości wyłączonych z użytkowania.

rozbiórka budynku
W 2022 r. rozebranych może zostać aż 100 budynków! fot. Radosław Jóźwiak
11 фотоs
rozbiórka budynku
rozbiórka budynku
rozbiórka budynku
rozbiórka budynku
rozbiórka budynku
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (11)

W środę, 26 października ruszyła rozbiórka 4 budynków, które straszyły swoim wyglądem od kilku lat. Opróżnione z lokatorów czekały na możliwość rozbiórki. Widoczne od strony ul. Zachodniej 68 (po rozbiórce rudery, która była w tym miejscu) tym bardziej wymagały usunięcia. Nie jest to łatwa operacja. Budynki znajdują się w ścisłej zabudowie wielkomiejskiej. Prace, które dziś ruszyły, będą kosztowały miasto ponad 300 tys. zł.

Które budynki do rozbiórki w 2022 r.?

To nie jedyne puste i wyłączone z użytkowania budynki, które znikną w 2022 r. W kolejce są jeszcze ogromna hala przy ul. Wydawniczej 19, pofabryczne budynki przy ul. Lipowej 19 czy kiedyś służące jako budynki mieszkalne przy ul. Wschodniej 50 oraz Wojska Polskiego 169. To tylko kilka z największych i najbardziej spektakularnych rozbiórek w tym roku. Od początku roku do dziś oczyszczono teren z aż 60 ruder (w tym 13 mieszkalnych), a na 14 trwają prace rozbiórkowe. Zarząd Lokali Miejskich ma w planach rozebranie nawet 26 kolejnych. To pozwoliłoby do końca roku pozbyć się łącznie 100 budynków.

W 2022 r. miasto przeznaczyło na rozbiórki budynków rekordowe 5 mln zł

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ