Sądy Rejonowe w Łodzi dostaną nowe budynki. Znamy lokalizacje [SZCZEGÓŁY]

Nowa siedziba Wydziału Ksiąg Wieczystych oraz nowe budynki dla Sądów Rejonowych w Łodzi - takie inwestycje zapowiedział wiceminister sprawiedliwości Arkadiusz Myrcha. Na projekty, które mają pomóc w usprawnieniu działań wymiaru sprawiedliwości w Łodzi i regionie łódzkim resort przeznaczy w najbliższych latach 1,2 miliarda złotych.

Tak ma wyglądać Wydział Ksiąg Wieczystych (wizualizacja)
4 фото
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (4)

Przy ulicy Wojska Polskiego 180 powstanie nowa siedziba dla Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi oraz Wydziału Ksiąg Wieczystych dla obszaru SR w Brzezinach, Pabianicach i Zgierzu. Ta inwestycja kosztować będzie 122 miliony złotych. Budynek zrealizowany jest już w połowie, budowa powinna zakończyć się w 2026 roku.

Sądy Rejonowe w Łodzi z nowymi siedzibami

421 milionów zł wynieść ma z kolei budowa nowej siedziby dla Sądu Rejonowego dla Łodzi-Bałut i Polesia w Łodzi oraz Sądu Rejonowego dla Łodzi-Śródmieścia. W marcu 2024 r. planowane jest wyłonienie wykonawcy prac. Nowa siedziba łącząca pracę trzech jednostek ma być oddana do użytku w 2027 roku i mieścić się będzie przy Placu Gen. Józefa Hallera 1F.

Ostatnią inwestycją resortu sprawiedliwości w Łodzi będzie budowa nowej siedziby Sądu Rejonowego dla Łodzi-Widzewa przy ul. 6 Sierpnia 69. Koszt to ponad 250 milionów złotych, a sąd ma zacząć działać w nowym miejscu do 2028 r.

Nowe inwestycje pozwolą na sprawniejsze funkcjonowanie jednostek wymiaru sprawiedliwości. To również nowa jakość dla korzystających z usług tych instytucji. Budynki będą wyposażone w najnowsze rozwiązania architektoniczne i będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ