Samorządowy Okrągły Stół. Jak radzić sobie z kryzysem energetycznym?

Czy polskie samorządy poradzą sobie z kryzysem energetycznym? Odpowiedź na to pytanie to cel główny Samorządowego Okrągłego Stołu, który odbędzie się 21 listopada w Łodzi.

Samorządowy Okrągły Stół
Samorządowy Okrągły Stół odbędzie się już 21 listopada, fot. mat. pras.

– Wydarzenie podzieliliśmy na 2 części: wstępem będą dyskusje prowadzone w podstolikach, w strategicznych obecnie tematach – od uniwersalnych sposobów na efektywne oszczędzanie, do ściśle eksperckich rozwiązań prawnych i finansowych w zakresie energetyki. Te równoległe debaty z udziałem ekspertów będą miały na celu wypracowanie rekomendacji, które następnie będą szerzej omawiane podczas głównej części wydarzenia. Dyskusje w podstolikach będą odbywały się online, wydarzenie główne – na żywo – opowiada Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu.

Zaprezentują się lokalne samorządy

W wydarzeniu udział weźmie kilkudziesięciu prelegentów reprezentujących m.in. samorządy lokalne, środowisko biznesu, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe. Będzie otwarte i bezpłatne dla wszystkich zainteresowanych, planowana jest też transmisja online. Wysoki poziom merytoryczny dyskusji zapewni szerokie grono eksperckie – m. in. Forum Energii, WKB Lawyers, ClientEarth, Climate Strategies Poland, Polityka Insight, Sylwia Słomiak Advisory Services. Samorządowy Okrągły Stół jest organizowany przy udziale największego w kraju ruchu samorządowego TAK! Dla Polski.

Samorządowy Okrągły Stół odbędzie 21 listopada się w centrum konferencyjnym przy ul. Łąkowej 29.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ