Sensacja w Kaliszu! Grot Budowlani Łódź z pierwszą przegraną

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź niespodziewanie przegrały na wyjeździe z MKS Kalisz 0:3. Do tej pory łodzianki był prawdziwą rewelacją tego sezonu. Wygrywały wszystkie mecze i można było odnieść wrażenie, że dopiero się rozkręcają. W Kaliszu zaliczyły jednak wpadkę. Nie tylko zapisały na swoim koncie pierwszą porażkę, ale też oddały aż trzy sety! Prawdziwym dramatem okazała się trzecia partia, w której łodzianki dały się całkowicie zdominować.

Jeszcze na początku pierwszego seta nic nie zapowiadało zaskakującej porażki. Zespół Grot Budowlanych Łódź, jak miał to do tej pory w zwyczaju, starał się narzucić swój styl gry. Pomagał w tym mocny i skuteczny serwis. Okazało się jednak, że jest on również mocną stroną gospodyń. Po zaciętej walce na środku, w polu zagrywki pojawiła się Drużkowska. Dzięki niej MKS Kalisz odzyskał panowanie nad piłką i objął prowadzenie.

Trudności z przebiciem

W drugim secie zawodniczki Budowlanych miały problem z przebiciem się przez obronę kaliszanek. Być może ich ataki były mocne, ale gospodyniom udawało się kontratakować. Na domiar złego łodzianki straciły czujność i dawały się zwodzić w pojedynkach na przy siatce. Przyjezdne otrząsnęły się dopiero pod koniec tej partii meczu i próbowały jeszcze gonić wynik. Niestety nie były w tym wystarczająco skuteczne. Traciły punkty i oddały kolejny set MKS Kalisz.

Dopiero w trzeciej odsłonie spotkania trener Maciej Biernat zdecydował się na roszady w składzie. Zmiany niestety nie pomogły. Można nawet powiedzieć, że ostatecznie pogrążyły Budowlanych. Kaliszanki poczuły się jeszcze pewniej. Zaczęły od prowadzenia 4:0, które później tylko rosło. Zespół Grot Budowlanych Łódź był rozbity i całkowicie nieskuteczny w ataku. Zdobycze punktowe przychodziły zawodniczkom z Łodzi z największym trudem, a gdyby nie błędy MKS Kalisz, strata do rywalek byłaby jeszcze większa. Ostatecznie trzeci set zakończył się w miarę niskim wymiarem kary. Łodzianki przegrały go do 19.