„Siła wspólnoty” jest programem mentoringowym, przeznaczonym dla studentów Politechniki Łódzkiej, które oferuje studentom szerokie możliwości rozwoju, pod okiem doświadczonych mentorów – absolwentów uczelni.
To doskonała okazja, by rozwijać swoje kompetencje, zdobyć praktyczne wskazówki od mentorów i lepiej zaplanować swoją przyszłość zawodową – zachęca Małgorzata Skomiał, kierownik Biura Karier Politechniki Łódzkiej.
Aby wziąć udział w programie, studenci tzw. „mantee” muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie programu. Komisja ocenia zgłoszenia i tworzy listy rankingowe dla przyjętych osób. Po zakończeniu rekrutacji Biuro Karier Politechniki Łódzkiej dopasowuje studentów do mentorów, kierując się preferencjami oraz deklarowanymi obszarami wsparcia.
- ZOBACZ TAKŻE: Politechnika Łódzka. Rekrutacja na studia II stopnia. W ofercie aż 31 kierunków
Jak działa program?
Inicjatywa rozpoczyna się od pierwszego spotkania (online lub stacjonarnie) mentora i „mantee”, gdzie określa się założenia, cele, zasady współpracy i oczekiwania. Podczas trwania programu, pary realizują minimum 6 godzin sesji mentoringowych. Harmonogram, częstotliwość i formę ustalają mentor i „mentee”, dostosowując je do indywidualnych potrzeb i możliwości. Wraz z zakończeniem programu następuje ewaluacja, na której beneficjenci mogą podzielić się swoją opinią o przebiegu programu i ocenić jego wpływ na rozwój osobisty i zawodowy.
Zgłoszenia do programu przyjmowane są do piątku, 31 stycznia.