Dodatkowo, projekt objął 9 afiszy kinowych datowanych na okres od końca XIX wieku do 1946 roku. Oto niektóre z nich:
- Program kinowy do filmu „Zorro” z 1936 roku („The Bold Caballero”) w reż. Wellsa Roota. To pierwszy dźwiękowy i kolorowy film z legendarnym Zorro! Film ten w 1937 roku wyświetlano w łódzkim kinoteatrze „Corso” przy ul. Zielonej 2. Po wojnie miejsce to funkcjonowało jako kino młodzieżowe „Hel”, a później jako „Młoda Gwardia”. Zły stan techniczny budynku oraz problemy finansowe doprowadziły do jego zamknięcia w 1992 roku.
- Afisz kinowy do filmu „Czy Lucyna to dziewczyna?” z 1934 roku w reż. Juliusza Gardana. To wyjątkowy polski film komediowy z Jadwigą Smosarską, największą gwiazdą kina międzywojennego, w roli głównej. Na ekranie towarzyszyli jej Mieczysława Ćwiklińska, niezapomniana aktorka teatralna i filmowa, oraz dorastający w Łodzi Eugeniusz Bodo – legenda polskiego kina, wszechstronny artysta i jeden z najsłynniejszych amantów lat 30. XX wieku.
- Program kinowy do filmu „Książę X” z 1937 roku („Thin Ice”) w reż. Sidneya Lanfielda. Film był nominowany do Oscara w kategorii „najlepsza reżyseria tańca”. To niezwykłe świadectwo epoki – zarówno dla miłośników kina, jak i pasjonatów historii Łodzi. Eksponat pochodzi z kinoteatru „Rialto” przy ul. Przejazd 1 (dzisiejsza ul. Tuwima). Kino to miało bogatą historię. Otwarte w 1911 roku jako „Luna”, później przemianowane na „Muza”, a następnie „Rialto”, było miejscem licznych premier aż do wybuchu II wojny światowej.
- Jednym z najciekawszych przykładów zdigitalizowanych obiektów jest plakat do filmu „Królewna Śnieżka” z 1938 roku, który reklamował polską wersję językową amerykańskiego filmu animowanego produkcji Walta Disneya. Film, inspirowany baśnią Braci Grimm, był pierwszym pełnometrażowym filmem animowanym w historii wytwórni Disneya, a jego sukces zapisał się w historii kina. Plakat stanowi nie tylko cenną pamiątkę po historii polskiego dubbingu, ale także świadectwo kulturowe, ponieważ „Królewna Śnieżka” była jednym z najstarszych zachowanych polskich dubbingów.
Te unikalne materiały stanowią bogate źródło wiedzy na temat działalności polskich kin i kinoteatrów w omawianym okresie, dostarczając informacji o lokalizacji łódzkich kin, repertuarze oraz preferencjach ówczesnych widzów. Dzięki digitalizacji, odwzorowania tych muzealiów są dostępne online w katalogu zbiorów Muzeum Kinematografii, co umożliwia szerokiemu gronu odbiorców bezpłatny dostęp do tych zasobów.