Śnięte ryby nie tylko w Odrze, ale też w Nerze! Woda z łódzkiej rzeki trafiła do badania

Problem zanieczyszczonej wody i śniętych ryb występuje nie tylko w Odrze. Również do przepływającego przez Łódź Neru mogły trafić nieczystości, przez które umierają zwierzęta.

fot. ENVATO ELEMENTS
Śnięte ryby znaleziono niestety także w rzece Ner

Policja wyznaczyła milion złotych nagrody za wskazanie winnych zanieczyszczenia Ordy. Jedna z największych rzek w kraju jest zatruta rtęcią - masowo umierają w niej ryby, zarówno na polskim, jak i na niemieckim odcinku. Podobny problem pojawił się w łódzkim Nerze.

Zanieczyszczone rzeki

- Sytuacja na Odrze jest tragiczna. Liczne śnięte ryby zlokalizowano także na rzece Ner. Nie możemy czekać na dalszy rozwój wydarzeń - kontrolujemy sytuację na łódzkim odcinku rzeki. Wydział Ochrony Środowiska jest w stałym kontakcie z Zakładem Wodociągów i Kanalizacji, który natychmiast zlecił pobranie próbek do badań laboratoryjnych. Wspólnie będziemy monitorować sytuację i podejmiemy wszelkie niezbędne kroki dla ochrony zdrowia łodzian oraz środowiska naturalnego - mówi Maciej Riemer, dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu. 

Śnięte ryby w Nerze

Martwe ryby zaobserwowano w Nerze na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego. Sprawę bada sztab kryzysowy. Śnięte zwierzęta badają służby weterynaryjne. 

Do czasu wyjaśnienia sprawy odradza się kąpiel w Nerze, czy wypasanie w jego pobliżu zwierząt. Świadkowie mówią, że widzieli w wodzie dziwną substancję w piątek (12 sierpnia).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ