Spacerem do sukcesu. Reprezentacja Polski z łódzkimi akcentami na International Walking Football World Championships

Czasem nie liczy się szybkość, tylko pochodzenie – to hasło często używane jest przez zawodników piłki nożnej chodzonej, czyli walking football. Ta dyscyplina rozwija się dość szybko, a Łódź ma w niej swoich reprezentantów.

Reprezentacja Polski z łódzkimi akcentami na International Walking Football World Championships
Spacerem do sukcesu. Reprezentacja Polski z łódzkimi akcentami na International Walking Football World Championships

Piłka nożna to prosty sport. Wystarczy biegać szybciej, strzelać celniej i zdobywać więcej bramek niż rywal. Czasem nie trzeba nawet biegać! Piłka nożna chodzona jest przeznaczona dla osób od 40. roku życia. Od tej kategorii wiekowej najczęściej zaczynają się turnieje. Na jeden z nich, International Walking Football World Championships, wybrała się właśnie reprezentacja Polski z łódzkimi akcentami na pokładzie. Z orzełkiem na piersi występuje m.in. Paweł Lewandowski – kibic kojarzony z Łódzkim Klubem Sportowym, w którym zainaugurował sekcję walking football. W drużynie jest również Tomasz Cebula, były zawodnik ŁKS. 

Na turnieju Polacy grają ze zmiennym szczęściem. Potrafili pokonać Norwegię, zremisować z Peru i wygrać z Australią. Trafiły się również porażki: z Anglią, Francją czy egzotycznymi Karaibami. Nie wynik jest tutaj najważniejszy, a duch sportu i integracja. Zespół Biało-Czerwonych był złożony z zawodników, którzy najdłużej i najwytrwalej uprawiają tę dyscyplinę. Ich udział w turnieju był podziękowaniem za ich wkład w rozwój.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ