Sprzątanie świata w Łodzi. Pół tony odpadów sprzątnięte w godzinę!

W jedną godzinę blisko 200 uczniów z łódzkich podstawówek uzbierało 554,2 kg odpadów. To część akcji sprzątania świata, jaka odbywa się zwyczajowo w trzeci weekend września.

fot. LODZ.PL
Sprzątanie świata w Łodzi
2 фото
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (2)

Do udziału w wydarzeniu organizowanym przez MPO zostały zaproszone szkoły podstawowe. Akcja sprzątania została przeprowadzona przy Uroczysku Lublinek. Uczestnicy otrzymali worki, rękawice i wyruszyli sprzątać okoliczny las. Każdy ze sprzątających dostał też ekologiczny upominek. 

Zobacz też: Park Sienkiewicza z lotu ptaka. To wspaniała uczta dla oczu! [ZDJĘCIA]

Sprzątanie świata - co to za akcja?

Sprzątanie świata jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W Polsce kampania zainicjowana została w 1994 r.

Celem kampanii jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych odpadów przyczynia się do zanieczyszczania naszej planety. A odpady wyrzucone w niedozwolonych miejscach rozkładają się od kilkudziesięciu do kilkuset lat.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ