Świąteczna Zbiórka Żywności. Jak przyłączyć się do akcji? [SZCZEGÓŁY]

W dniach 26-27 listopada w całej Polsce odbędzie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Zebrane w jej trakcie jedzenie jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do organizacji pomagającym osobom najuboższym. Jak przyłączyć się do akcji?

mat. prasowe
Świąteczna Zbiórka Żywności 2021

Zbiórka odbędzie się w blisko 100 sklepach i marketach w Łodzi i okolicy. W jej przeprowadzeniu pomoże 1000 wolontariuszy z 50 organizacji niosących pomoc potrzebującym.

Jak przyłączyć się do Świątecznej Zbiórki Żywności?

To bardzo proste! Aby dołączyć do charytatywnej zbiórki wystarczy przy okazji wizyty w sklepie zakupić dodatkowe artykuły spożywcze i po odejściu od kasy przekazać je wolontariuszom w specjalnie oznakowanych punktach. Rekomendowane produkty to te z długim terminem przydatności do spożycia takie jak: mąka, makaron, olej kasza, cukier, kawa, herbata, kakao, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, bakalie czy słodycze, które szczególnie ucieszą najmłodszych. Wystarczy kupić jeden dodatkowy produkt, a sprawimy, że osoba potrzebująca będzie miała Święta.

Osoby, które nie mogą być wtedy w marketach, a chcą pomóc w prosty sposób, mogą symbolicznie kupić paczkę z jedzeniem na stronie www.zbiorkazywnosci.pl wskazując Bank Żywności w Łodzi.

Bank Żywności w Łodzi

Bank Żywności im. Marka Edelmana w Łodzi od 27 lat pomaga najbardziej potrzebującym mieszkańcom Łodzi i województwa łódzkiego. Dzięki współpracy ze 160 organizacjami, żywność trafia do 56 000 osób; ludzi ubogich,
w kryzysie bezdomności, emerytów, rodziców samotnie wychowujących dzieci, osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowo fundacja organizuje zbiórki żywności w sklepach. Zebrana żywność trafia do organizacji współpracujących z Bankiem Żywności w Łodzi.

Poprzez swoje działania Bank Żywności każdego dnia ratuje jedzenie przed zmarnowaniem – pozyskuje od dystrybutorów, producentów czy sieci handlowych niesprzedane, dobre jakościowo artykuły i przekazuje je osobom znajdującym się
w potrzebie. Ratowana w ten sposób żywność to przede wszystkim produkty z krótkim terminem przydatności do spożycia jak np. owoce i warzywa, mleko, sery, pieczywo.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ