Szczepienia przeciw COVID-19. Gdzie dostać trzecią dawkę?

W miejskich przychodniach ruszyły zapisy na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Punkt szczepień prowadzi także Bionanopark.

Można już szczepić się trzecią dawką szczepionki przeciw koronawirusowi

W miejskich przychodniach ruszyły zapisy na trzecią dawkę szczepienia przeciwko koronawirusowi. Jeszcze około 40 miejsc jest dostępnych w miejskich punktach szczepień przy ul. Wielkopolskiej 55 oraz Marynarskiej 39 należących do Miejskiego Centrum Medycznego Bałuty. Zapisywać się można na 28, 29 i 30 września. - Dziś zaszczepiliśmy już pierwsze osoby - mówi Aneta Dębiec – Martyniuk, zastępca dyrektora MCM Bałuty.

Miasto prowadzi 20 punktów szczepień na terenie całej Łodzi, które przyjmują zapisy na szczepienia 3 dawką preparatów na koronawirusa. Kontakt do punktów szczepień jest dostępny tu ---> <link dla-mieszkancow/zdrowie/coronavirus-covid-19/lodz-walczy-z-koronawirusem/szczepienia-przeciwko-covid-19/>Szczepienia przeciwko Covid-19</link>

Zaszczep się w Bionanoparku

Punkt szczepień prowadzi także miejska spółka Bionanopark. Uzupełniającą dawkę szczepionki można tam przyjąć na dodatkowych terminach w dniach 27 i 28 września. W tym celu specjalnie wydłużono dyżury lekarzy. Pacjenci posiadający e-skierowanie na szczepienie przeciw COVID-19 mogą zarejestrować się na szczepienie w Bionanoparku pod numerem tel. 42 280 76 83 od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00. Na szczepienie można umówić się też poprzez infolinię NFZ nr 989, SMS pod numer 664 908 556 lub przez Internetowe Konto Pacjenta.

Od 24 września pacjenci, którzy ukończyli 50 lat oraz pracownicy medyczni, mogą otrzymać przypominającą szczepionkę firmy Pfizer. E-skierowanie na szczepienie zostanie wystawione po upływie 6 miesięcy od dnia przyjęcia drugiej dawki. Przykładowo, jeśli pacjent otrzymał drugą dawkę 24 marca lub wcześniej, trzecią dawkę będzie mógł otrzymać od 24 września.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ