Tartaruga Studio otwiera się na Włókienniczej. To ręczna tkalnia dywanów! [ZDJĘCIA]

Na listopad planowane jest otwarcie kolejnego biznesu przy ulicy Włókienniczej w Łodzi. Tym razem czas na ręczną tkalnię dywanów - Tartaruga Studio - która będzie mieściła się pod numerem 54.

Tartaruga Studio w Łodzi
Tartaruga Studio
9 фотоs
Tartaruga Studio w Łodzi
Tartaruga Studio w Łodzi
Tartaruga Studio w Łodzi
Tartaruga Studio w Łodzi
Tartaruga Studio w Łodzi
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (9)

Tartaruga Studio to projekt stworzony przez Wiktorię Podolec i Jadzię Lenart, które specjalizują się w technice kilimowej - tworzą m.in. kilimy, dywany i dekoracyjne tkaniny na ścianę.

— Tkanina kilimowa jest bardzo trwała, bardzo gęsta, nie wyciera się. Jest to spójne z naszym podejściem do życia, do przedmiotów. Chcemy, żeby raz kupiony przedmiot był z nami cały czas, odzwierciedla to nazwa naszej pracowni „Tartaruga”. Tartaruga to po włosku żółw. Żółwie są powolne, tak jak powstawanie naszych prac odbywa się długo i mozolnie. Ale to także zwierzęta długowieczne, zupełnie jak kilimy, które możemy przekazywać z pokolenia na pokolenie — opowiada Wiktoria.

Kilimy są obustronne, mogą służyć jako dywany, ale mogą także być dekoracją na ścianę. Kiedyś tkanina ta miała bardzo dużo różnych funkcji, szyto z niej torby, okrycia dla koni, ocieplano namioty. Teraz służy głównie jako tkanina dekoracyjna.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ