Teatropolis. Spektakle, spotkania i wystawy na Festiwalu Sztuki Aktorskiej w Łodzi [PROGRAM]

Festiwal Sztuki Aktorskiej TEATROPOLIS odbędzie się w dniach 22–27 marca. Na widzów będą czekać spektakle oraz wydarzenia towarzyszące, w tym spotkania z artystami, wystawy, wernisaże i aż dwa mistrzowskie pokazy! Finałowa Gala odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Teatru.

Teatropolis 2024

W teatrze Scena Monopolis festiwal zagości po raz drugi. W tym roku o nagrodę powalczy 11 spektakli, dziewięć w kategorii Open i dwa w kategorii Debiuty. Zwycięzców wybierze jury w składzie: dyrektor artystyczny Festiwalu Andrzej Seweryn, Anna Seniuk, Danuta Stenka, Łukasz Maciejewski i Krzysztof Witkowski.

Jak zwykle nie zabraknie pokazów mistrzowskich. W piątek, 22 marca na scenie dwukrotnie zobaczymy Marię Seweryn z monodramem „Na pierwszy rzut oka”, a także zwyciężczynię ubiegłorocznej edycji festiwalu, Joannę Gonschorek, ze spektaklem „Zapowiada się ładny dzień”. 27 marca podczas uroczystej gali na zakończenie Teatropolis wystąpią Jan Peszek, Andrzej Grabowski i Mikołaj Grabowski. Te wybitne postacie polskiego teatru i kina zagrają w spektaklu „Scenariusz dla trzech aktorów”.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ