TME Polówka 2023. Aż 140 filmów w letnim kinie plenerowym w Łodzi! [PROGRAM]

Na widzów Letniego Festiwalu Filmowego TME Polówka czeka 140 filmów w 20 lokalizacjach. Filmy będziemy oglądać od czerwca do końca września. Najwięcej pokazów – tradycyjnie w lipcu i sierpniu.

Polówka - letnie kino plenerowe
TME Polówka 2023 to aż 140 filmów w 20 lokalizacjach! Kliknij i sprawdź szczegółowy program!
18 фотоs
Polówka - letnie kino plenerowe
EC1 Łódź
Pałac Biedermanna
Park na Zdrowiu - polówka, letnie kino plenerowe
Park Julianowski - polówka, letnie kino plenerowe
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (18)

Selekcja filmów jest w tym roku wyjątkowo szeroka. Z jednej strony będziemy wzruszać się, oglądając „Króla Lwa” w sekcji Dobranocka, z drugiej – oglądać mocne i wymagające filmy w sekcji Arthouse czy filmy o kobietach w sekcji Monokino: Herstorie. Nie zabraknie tradycyjnych sekcji The best of czy najnowszego rodzimego kina w bloku Jeszcze Polska. Drugą polską sekcją, zlokalizowaną na Letnisku Księży Młyn, będzie ŁDZ 600, gdzie pokażemy filmy nakręcone w Łodzi lub z nią związane.

W tym roku polówkowicze często będą musieli wybierać spośród dwóch, a czasem trzech propozycji danego dnia. Wśród lokalizacji są te tradycyjne, zakorzenione już od lat: parki Zdrowie i Julianowski, przestrzenie miejskie jak EC1 czy Fuzja. Z nieznanych naszym widzom lokalizacji warto wspomnieć o Muzeum Kinematografii i Monopolis, w którym impreza gościła dawno temu, kiedy miejsce to dopiero zaczynało się rewitalizować.

Zmotoryzowani polówkowicze również poczują się dopieszczeni, bo w sierpniu ze zdwojoną siłą wznowione zostaną cieszącę się ogromną popularnością motopolówki. O szczegółach tych seansów więcej wkrótce.

Szczegółowy program TME Polówki znajdziesz powyżej. Wystarczy kliknąć któreś ze zdjęć albo link: TME Polówka 2023 [PROGRAM]

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ