Tunel pod Łodzią. Położyli drugie tymczasowe torowisko na Kościuszki [ZDJĘCIA]

Na al. Kościuszki, na skrzyżowaniu z ul. Zieloną, powstało drugie tymczasowe torowisko, które umożliwi utrzymanie komunikacji tramwajowej MPK Łódź na tej ważnej arterii przez cały okres budowy tunelu pod Łodzią. Zobacz je z lotu ptaka.

Nowe torowisko na Kościuszki
Nowe torowisko na Kościuszki. To kolejny etap budowy stacji Łódź Śródmieście
14 фотоs
Nowe torowisko na Kościuszki
Nowe torowisko na Kościuszki
Nowe torowisko na Kościuszki
Nowe torowisko na Kościuszki
Nowe torowisko na Kościuszki
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (14)

Tramwaje jadące z centrum Łodzi na Bałuty przejeżdżają obecnie po tymczasowym torowisku nad budowanym tunelem. Ten torowy bajpas umożliwił budowę ścian szczelinowych podziemnej stacji Łódź Śródmieście. Teraz, obok tego już istniejącego, powstało drugie tymczasowe torowisko, po którym niebawem pojadą tramwaje, umożliwiając budowniczym tunelu kontynuowanie prac przy ścianach podziemnego przystanku. Ta logistyczna układanka z jednej strony zapewni utrzymanie ruchu tramwajów po al. Kościuszki, a drugiej – bezpieczną i sprawną realizację budowy podziemnej kolei.  

Tunel pod Łodzią zmieni transport zbiorowy w mieście i pozwoli w kwadrans przejechać z jego jednego krańca na drugi. Kolej stanie się integralną częścią i uzupełnieniem komunikacji miejskiej, bo stacje na trasie podziemnego tunelu będą zintegrowane z przystankami miejskich linii autobusowych i tramwajowych.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ