Tunel średnicowy pod Łodzią. Zmiany na al. Włókniarzy, PKP zapowiadają kolejny etap prac

Trwa budowa tunelu średnicowego pod al. Włókniarzy. W nocy z wtorku na środę (z 4 na 5 lipca) ruch zostanie przełożony na drugą jezdnię, a PKP rozpoczną kolejny etap prac pod ziemią.

Tunel średnicowy pod Łodzią - 2 etap prac na al. Włókniarzy mapa
3 фото
Tunel średnicowy pod Łodzią - 2 etap prac na al. Włókniarzy mapa
Tunel średnicowy pod Łodzią - 2 etap prac na al. Włókniarzy mapa
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (3)

Obecnie ruch po al. Włókniarzy odbywa się w obu kierunkach jezdnią w kierunku dworca Kaliskiego. Od środy (5 lipca) się to zmieni. Przejazd nadal będzie możliwy, jednak teraz przeniesiony zostanie na drugą jezdnię (w kierunku Bałut). 

Dla kierowców oznacza to tak naprawdę bardzo niewielkie zmiany. Nadal po al. Włókniarzy poruszać się będziemy tylko jednym pasem ruchu. Przejazd na drugą jezdnię nastąpi na skrzyżowaniu z ul. Drewnowską i poprzez torowisko w rejonie ul. Powstańców Wielkopolskich. Ułatwienia pojawią się natomiast na ul. Drewnowskiej od strony Manufaktury. Ten wlot zostanie otwarty dla ruchu i będzie można skręcić w prawo w al. Włókniarzy (w stronę ul. Limanowskiego). Dla jadących z przeciwnej strony, od Mani, zachowany zostanie - jak obecnie - tylko skręt w prawo w stronę dworca Kaliskiego. Nadal nie będzie również czynne przejście dla pieszych przez al. Włókniarzy po południowej stronie skrzyżowania (przy stacji benzynowej). Tramwaje kursować będą bez zmian.

Według deklaracji PKP prace na al. Włókniarzy mają potrwać do 12 lipca. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ