Tunel średnicowy pod Łodzią - zobacz go na własne oczy podczas rodzinnego pikniku

W najbliższą sobotę (23 października) będziemy mogli na własne oczy zobaczyć skalę inwestycji realizowanej pod ziemią między Łodzią Kaliską i Fabryczną. Jedną z atrakcji weekendowego spotkania przy ul. Zielonej będzie możliwość złożenia swojego autografu na tunelu średnicowym. Gdzie? Sprawdź!

fot. ŁÓDŹ.PL
Możesz się podpisać na kolejowym tunelu
4 фото
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (4)

Tunel kolei średnicowej, który jest właśnie drążony pod łódzkim centrum, to największa inwestycja realizowana w mieście. Połączy nie tylko największe polskie miasta przez sam środek Łodzi, ale udrożni też dworzec Fabryczny, który od czasu wybudowania jest dworcem czołowym, czyli takim, na którym pociągi kończą swoją trasę. 

Pod Łodzią pracuje fabryka 

Tunel ma średnicę ponad 13 metrów i powstaje z betonowych pierścieni, które są tworzone pod ziemią w maszynie drążącej, będącej jednocześnie wielką fabryką. 

Każdy taki ring składa się z ośmiu elementów ważących po 2 tony. Skalę tak wielkiej inwestycji trudno sobie wyobrazić, ale w najbliższy weekend będzie można zobaczyć ją na własne oczy. Przywieziemy elementy ringu na plac przy zbiegu ul. Zielonej z al. Kościuszki, gdzie zapraszamy wszystkich chętnych do podpisywania się na nich. Ring z autografami planujemy umieścić w tunelu zapowiada Katarzyna Gadomska, rzeczniczka generalnego wykonawcy tunelu.

Łodzianie będą mogli podpisać się na betonowych ringach

Będzie to największa atrakcja punktu informacyjnego o tunelu średnicowym, który zostanie uruchomiony w sobotę przy ul. Zielonej. Będzie można się tam zapoznać z harmonogramem inwestycji, zakresem prac, czy planowaną organizacją ruchu na różnych etapach inwestycji. Punkt będzie czynny od godz. 11 do 18. 

Sobotni piknik przy ul. Zielonej

To nie koniec atrakcji. Przedsiębiorcy z ul. Zielonej przygotowali warsztaty, porady i poczęstunek dla łodzian. Będzie można zasięgnąć rady brafitterki w salonie Triumph, rehabilitanta zwierząt w sklepie zoologicznym, albo podejrzeć jak powstaje obuwie w salonie Retro. Szykujemy też paradę pojazdów MPK, na ul. Zielonej ustawimy historyczne tramwaje, a na ul. Piotrkowskiej autobusy zapowiada Piotr Kurzawa, manager ulicy Piotrkowskiej.

Wstęp na imprezę jest wolny, a wejście będzie od strony skrzyżowania ul. Zielonej z ul. Piotrkowską.

Inwestycję „Udrożnienie Łódzkiego Węzła Kolejowego (TEN-T), Etap II, Odcinek Łódź Fabryczna – Łódź Kaliska/Łódź Żabieniec" realizują PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Projekt jest współfinansowany w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość projektu wynosi ponad 1,7 mld zł z czego dofinansowanie unijne to ponad 1,4 mld zł.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ