W Orientarium Zoo Łódź drapieżniki też... trenują! Na czym to polega?

Jak przyzwyczaić dzikie zwierzęta do innego zapachu i dotyku, który pojawia się wraz z wizytą weterynarza albo opiekuna?

lwy
W Orientarium Zoo Łódź żyją trzy lwy azjatyckie: Tycia, Loki i Shiva
6 фотоs
lwy
lwy
lwy
lwy
lwy
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (6)

Trening medyczny to jeden z elementów pracy ze zwierzętami. Podczas zajęć przyzwyczajają się one do innego zapachu czy dotyku, by w chwilach, kiedy jest to potrzebne, opiekunowie i weterynarze mogli z nimi pracować w bezpiecznych warunkach. Ćwiczą m.in. słonie, orangutany, a także lwy. 

W ogrodzie żyją trzy lwy azjatyckie: Tycia, Loki i Shiva. Tycia jest najstarszym z łódzkich lwów, niedawno skończyła 18 lat i jest już kocią seniorką. Shiva i Loki, para hodowlana, mnóstwo czasu spędza w swoim towarzystwie. 

– Trening medyczny to element codziennego życia zwierząt. Dzięki codziennej pracy możemy w sposób bezpieczny i komfortowy dla zwierzęcia zbadać jego łapy, skórę, jeśli trzeba, także pobrać krew – mówi Izabela Piórkowska, lekarka weterynarii w łódzkim zoo. Trening medyczny opiera się na dobrowolności i współpracy z opiekunem. W nagrodę za współpracę zwierzęta otrzymują smakołyki, czyli dorodne kawałki mięsa.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ