Ważna inwestycja w CKD. Za 60 mln zł powstanie tu Łódzkie Centrum Toksykologii

Za niecały rok Łódź będzie miała szpital toksykologiczny z prawdziwego zdarzenia. Łódzkie Centrum Toksykologii powstanie w szpitalu CKD - podpisano już umowę na tę ważną dla miasta inwestycję.

fot. ŁÓDŹ.PL
W CKD powstanie Łódzkie Centrum Toksykologii

Wkrótce ma się rozpocząć budowa Łódzkiego Centrum Toksykologii w szpitalu CKD. To duża inwestycja, która ma pochłonąć 60 mln zł. W ramach Centrum powstanie oddział leczenia ostrych zatruć, nowoczesne laboratorium diagnostyczne, oddział anestezjologii i intensywnej terapii, a także ocieplony podjazd dla karetek. 

– Będzie to ośrodek z dostępem do nowoczesnej diagnostyki, ale co jest bardzo istotne, będzie to też ośrodek ukierunkowany na leczenie nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci i młodzieży — mówi prof. Anna Krakowiak z Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Ma być to jedna z największych takich placówek w kraju, a przyjmować będzie również pacjentów spoza województwa. Pomoc znajdą w nim m.in. dzieci, które zatruły się niebezpiecznymi substancjami. Szpital zapewni dostęp do najnowocześniejszych metod leczenia, ale pacjenci będą mogli skorzystać też np. z pomocy psychologa. Centrum ma powstać w budynku A2, który przylega do głównego, wielokondygnacyjnego budynku CKD przy ul. Pomorskiej 251, doskonale znanego łodzianom. 

Umowa na budowę została już podpisana. Pracami zajmie się konsorcjum firm Warbud i Budomal. Władze Uniwersytetu Medycznego zapewniają, że prace zaczną się bardzo szybko. I nic dziwnego, bo łodzianie na taki szpital czekają od lat.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ