Widzew Łódź mówi „Dziękuję Pan Dominik!”. Kun odchodzi z klubu

Sobotnie spotkanie z Radomiakiem Radom było ostatnim, w którym barwy Widzewa Łódź reprezentował Dominik Kun. Środkowy pomocnik odchodzi z zespołu po spędzonych w nim czterech latach.

Dominik Kun
Dominik Kun

Kun podpisał kontrakt z klubem w sierpniu 2020 roku, a w pierwszej drużynie zadebiutował w wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom. Przez cały sezon 2020/21 nie był jednak w stanie wywalczyć sobie stałego miejsca w podstawowym składzie - w lidze wychodził w nim szesnaście razy, ale 14-krotnie pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych. W ostatniej kolejce piłkarz zdobył swoją pierwszą bramkę dla Widzewa.

Filigranowy pomocnik stał się kluczową postacią drużyny w trakcie kolejnych rozgrywek. Trudno było sobie wyobrazić zespół trenera Janusza Niedźwiedzia bez niego w środku pola, a Kun odwdzięczył się świetnym dorobkiem - dwoma golami oraz aż ośmioma asystami, co dało mu pierwszą pozycję w klubowej klasyfikacji kanadyjskiej. Zdecydowanie najważniejsze trafienie przypadło na ostatni mecz sezonu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, w którym zawodnik zapewnił zespołowi awans do PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Już na poziomie elity Widzewiak pozostał niezwykle ważną częścią składu. Przez większość rundy jesiennej wychodził w podstawowej jedenastce, wiosną na chwilę stracił w niej miejsce, ale w całym sezonie opuścił tylko jedno spotkanie. Znowu odpłacił się niezwykle ważną bramką - to właśnie Kun wpisał się na listę strzelców w Legnicy i zagwarantował utrzymanie na najwyższym szczeblu.

W trakcie zakończonych rozgrywek Kun nadal regularnie meldował się na boisku, dzięki czemu dołożył do swojego dorobku 32 ligowe występy, w tym siedemnaście w wyjściowym składzie. Ostatnim - pożegnalnym - był ten wczorajszy w Radomiu, który został zwieńczony bramką w ostatniej minucie.

Dominik Kun rozegrał dla Widzewa 136 meczów, w których zdobył dziesięć bramek i zanotował czternaście asyst. Wywalczył dla Klubu awans do PKO Bank Polski Ekstraklasy, a później pomógł się w niej utrzymać.

Dominik Kun w Widzewie Łódź:

PKO Bank Polski Ekstraklasa: 65 meczów, 5 bramek, 4 asysty

Fortuna 1 Liga: 62 mecze, 3 bramki, 9 asyst

Fortuna Puchar Polski: 9 meczów, 2 bramki, 1 asysta

Łącznie: 136 meczów, 10 bramek, 14 asyst

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ