Widzew Łódź przegrywa z Piastem Gliwice. Wyjazdowa niemoc trwa

Tylko jedno wyjazdowe zwycięstwo w 2023 roku zaliczył Widzew Łódź. Ta sytuacja miała się zmienić po spotkaniu z Piastem w Gliwicach. Jest jednak constans. RTS mimo pogoni przegrywa 3:2.

Piłkarz Widzewa Łódź
Widzew Łódź przegrywa z Piastem Gliwice, fot. Martyna Kowalska
3 фото
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (3)

Od samego początku na boisku było bardzo ciasno. Oba zespoły szybko doskakiwały w pressingu i blokowały rozegranie. Szczególnie widoczne to było w środku pola, gdzie ciężko było o metr wolnej przestrzeni, żeby choć chwilę zastanowić się nad dalszymi poczynaniami. Na skrzydłach sytuacja nie wyglądała lepiej, strefy były szczelnie zamknięte. Nie znaczy to, że mecz był nudny, bo gra toczyła się na wysokiej intensywności. Mimo tylko dwóch groźnych okazji przez 20 minut kibice specjalnie się nie nudzili. W 24. minucie w szykach Widzewa powstał wyłom. Doskonałym zagraniem popisał się Grzegorz Tomasiewicz, miękkim lobem zagrał w pole karne, a tam Sergiy Krykun spokojnie przyjął piłkę i pokonał Henricha Ravasa. W 38. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. W bocznym sektorze boiska błąd popełnił najpierw Dawid Tkacz, później fatalnie zachował się Fabio Nunes, któremu piłkę odebrał Jorge Felix. Hiszpan zagrał wzdłuż linii bramkowej prosto do Krykuna, który bez problemu zdobył drugiego gola. Do końca pierwszej części gry Widzew nie dał rady nawiązać kontaktu.