Wydział Gospodarki Komunalnej w Łodzi bierze się ostro do pracy. Pierwsze miejsce intensywnego sprzątania, które już się zaczęło, to Dolina Neru. Porządki polegają na uprzątnięciu koryta rzeki (na odcinku od ul. Farnej do ul. Pabianickiej) do 6 metrów wzdłuż koryta z lekkich śmieci typu butelki, puszki, torebki foliowe itp. Kolejny punkt to dolny odcinek Jasienia (od ul. Pięknej do al. Włókniarzy). Śmieci znikną także z okolic Sokołówki (od ul. Kryzysowej do ul. Folwarcznej). Na wiosnę odżyje też otoczenie dwóch stawów: Pabianki i Żabieńca.
- ZOBACZ TAKŻE: Baseny w szkołach w Łodzi nie tylko dla uczniów! Popływasz w nich rekreacyjnie i sportowo
Cyklicznych porządków WGK tej wiosny nie zabraknie także w parkach: Mickiewicza, nad Sokołówką, nad Jasieniem oraz na innych odcinkach rzek: Włókniarzy – PKP (Sokołówka); Włókniarzy – Karolewska i od ul. Lazurowej przez ul. Prądzyńskiego, Dubois po Ner; a także w okolicach Stawów Stefańskiego; koryta, mostu i polany przy Młynie Charzewskim i Neru od ul. Południowej do ul. Sanitariuszek.
Rzeki w Łodzi - skarb, o który trzeba dbać
Sprzątanie rzek w Łodzi to sposób na poprawę estetyki i walorów przyrodniczych w miejscach, w których chętnie odpoczywamy. Przyczynia się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród łodzian. Zbieranie odpadów i dbanie o czystość ich otoczenia to także działania, które inspirują do bardziej świadomego i odpowiedzialnego podejścia do ochrony środowiska, która w Łodzi jest niezwykle ważna.