WIMA jednak będzie wyglądać inaczej. Zamiast biur - apartamenty [NOWE WIZUALIZACJE]

Postępują prace w kompleksie WIMA Widzewska Manufaktura (al. Piłsudskiego 135). Inwestor Cavatina Holding zaprezentował nowe wizualizacje dwóch budynków mieszkalnych, a także zapowiedział ważną zmianę – w dawnej przędzalni, w której wcześniej planowano biura, powstaną apartamenty.

WIMA Widzewska Manufaktura - nowa wizualizacja
WIMA Widzewska Manufaktura - nowa wizualizacja, mat. pras.
5 фотоs
WIMA Widzewska Manufaktura - nowa wizualizacja
WIMA Widzewska Manufaktura - nowa wizualizacja
WIMA Widzewska Manufaktura
WIMA Widzewska Manufaktura
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Po zmianie pierwotnego projektu trzy budynki mieszkalne kompleksu Widzewskiej Manufaktury (A, B i C - przebudowane 140-letnie zabytki przemysłowe) zasilą łódzki rynek 750 mieszkaniami. W ich parterach powstaną lokale do działalności gospodarczej, m.in. dla gastronomii. W oddanym już do użytku budynku D (od strony al. Piłsudskiego) działa sieciowa siłownia.

Docelowo WIMA Widzewska Manufaktura ma być kompleksem łączącym funkcje mieszkaniowe z usługami oraz terenami zielonymi, w tym rewitalizowanym parkiem o powierzchni 9 tys. mkw. – ogólnodostępnym miejscem spotkań, kameralnych wydarzeń kulturalnych i rekreacji.

 – Naszą główną misją jest stworzenie przyjaznego mieszkańcom miejsca, z poszanowaniem jego historycznego dziedzictwa, a jednocześnie wyróżniającego się nowoczesnością i walorami funkcjonalnymi na najwyższym poziomie. Zadbaliśmy również o tereny zieleni – jednym z kluczowych elementów WIMY będzie rewitalizowany ponad 100-letni park, który już niebawem znów zacznie służyć  szerszemu gronu łodzian – mówi Daniel Draga, wiceprezes zarządu Cavatina Holding. – Równolegle z pracami budowlanymi będziemy  proponować niewielkie koncerty i wydarzenia na terenie WIMY. To miejsce ma ogromny potencjał i chcemy go dobrze wykorzystać 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ