Wiosenne sprzątanie z MPO Łódź. Uczniowie w godzinę zebrali ponad 400 kg śmieci

150 uczniów z łódzkich szkół podstawowych (klasy 4-6 z SP 7, SP 41, SP 149 i SP 162) w poniedziałek 21 marca sprzątało śmieci poniewierające się w lesie na łódzkim Lublinku. Akcję zorganizowało MPO-Łódź, które w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny chciało zachęcić młodzież do większej dbałości o środowisko, a jednocześnie uatrakcyjnić im nieformalny Dzień Wagarowicza.

Uczniowie zebrali ponad 400 kg śmieci
7 фотоs
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (7)

– Dzieci bardzo lubią wyjść czasem ze szkoły, a jeśli można przy tym zrobić coś pożytecznego, do tego przy sprzyjającej pogodzie, to chyba nikt nie zamieniłby tego na siedzenie w szkolnej ławce – powiedziała Dorota Kuzalska, nauczycielka z SP 7, która towarzyszyła swoim uczniom w wyprawie.

Akcja rozpoczęła się o godz. 10, a mali sprzątacze wyposażeni przez MPO w rękawice ochronne i worki, ruszyli między drzewa z nieudawanym zapałem. Ten animusz mógł brać się stąd, że dla każdego uczestnika sprzątania przygotowano ekologiczne upominki – notesy i długopisy z materiałów z recyklingu, a godzinne czyszczenie lasu było jednocześnie zawodami. Klasie, która zbierze najwięcej śmieci, MPO obiecało ufundować bilety do kina.

Przez godzinę las w okolicy Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Zamiejskiej 1 rozbrzmiewał wesołymi nawoływaniami dzieci. W workach lądowały najczęściej porzucone w lesie torby i torebki foliowe, plastikowe butelki i puszki po napojach, ale sprzątający natykali się też na fragmenty pordzewiałych kabli.

Ostatecznie w rywalizacji na najlepszych sprzątaczy zwyciężyli uczniowie z klasy VIa ze Szkoły Podstawowej 149, którzy zebrali aż 216,9 kg śmieci. Łącznie z lasu uprzątnięto ich 417 kg – zaledwie w ciągu godziny. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ