Wsparcie dla biznesu. Jak dostać dofinansowanie na start?

Wypieki, pielęgnacja paznokci czy majsterkowanie? Każde hobby może przynieść dochód, jeśli stanie się także pracą. Sprawdź, jak i gdzie zdobyć pieniądze na rozwinięcie swojego biznesu.

fot. ENVATOELEMENTS
Hobby może stać się inspiracją do założenia firmy.

Fundacja Inkubator w partnerstwie z miastem oferuje młodym szansę na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. W programie mogą wziąć udział osoby w wieku do 29 lat, które przez pandemię straciły pracę. Jeśli zdecydują się założyć firmę, mogą liczyć na dotację 23 tys. zł i wsparcie pomostowe.

— Pandemia to czas pogłębiania pasji, rozwoju zainteresowań i hobby, które mogą być inspiracją do założenia firmy i spróbowania sił w roli przedsiębiorcy. Wiele obecnie funkcjonujących i dobrze prosperujących biznesów miało swoje początki właśnie w zainteresowaniach i hobby, jakie mieli ich twórcy — mówi Aleksandra Pisera, koordynatorka programu Biznes dla Młodych.

— Pierwsze pół roku to czas na rozruch i znalezienie klientów. Dzięki wsparciu pomostowemu będzie można opłacić wszystkie obowiązkowe składki i pierwsze zobowiązania finansowe, np. na obsługę księgową firmy czy wynajęcie lokalu — dodaje koordynatorka.

Gdzie można zgłosić się do projektu?

Fundacja Inkubator, ul. ks. Tymienieckiego 22/24

tel. 609 466 688

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ