Wydział Ksiąg Wieczystych w Łodzi w budowie. Widać już zarys gmachu! [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Po roku od momentu podpisania umowy z wykonawcą bliska zamknięcia w stanie surowym jest budowa nowej siedziby Wydziału Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Łodzi–Śródmieścia oraz dla sądów rejonowych w Brzezinach, Pabianicach i Zgierzu. Biurowiec, który ma je wszystkie pomieścić, powstaje przy ul. Wojska Polskiego 180. 

8 фотоs
Wydział Ksiąg Wieczystych w Łodzi w budowie
Wydział Ksiąg Wieczystych w Łodzi w budowie
Wydział Ksiąg Wieczystych w Łodzi w budowie
Wydział Ksiąg Wieczystych w Łodzi - wizualizacja
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (8)

Bryła budynku jest już niemal gotowa, do zakończenia prac konstrukcyjnych pozostało tylko położenie dachu. Wyraźnie widać już jednak zarys gmachu o sześciu kondygnacjach nadziemnych i podziemną halą garażową. Gmach będzie miał 9 tys. mkw. powierzchni i poza pomieszczeniami obsługi petentów i pokojami biurowymi zaoferuje też sporo przestrzeni magazynowych na przechowywanie dokumentów i dowodów. Poza siedzibami wydziałów ksiąg wieczystych Łodzi–Śródmieścia, Brzezin, Pabianic i Zgierza pomieści też archiwum Sądu Rejonowego dla Łodzi–Śródmieścia i jego magazyn dowodów rzeczowych.

Inwestycja powstaje kosztem 122 mln zł. Budynek ma być gotowy w 2024 r., ale petentów zacznie przyjmować później. Samo przewiezienie archiwów z czterech sądów rejonowych ma potrwać pół roku.

Wizualizacje znajdują się na końcu powyższej galerii zdjęć.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ