Wyjątkowe święta w Łodzi! Odwiedź Jarmark Bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej i Park Miliona Świateł!

To będą magiczne Święta na Piotrkowskiej! Dzięki akcji Łódzkiego Centrum Wydarzeń łodzianie, biorąc udział w aukcji, będą mogli po raz kolejny odpalić największą, łódzką choinkę!

Wyjątkowe święta w Łodzi!
5 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Nie ma Świąt bez choinki, a w Łodzi wiemy o tym najlepiej! 1 grudnia, największa łódzka choinka stanie na zrewitalizowanym Pasażu Schillera, a uroczystego odpalenia dokona zwycięzca aukcji, organizowanej przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. Będzie można nie tylko zapalić najpiękniejszą choinkę w mieście, ale przy okazji pomóc dzieciom w kryzysie psychicznym, gdyż na ten cel zwycięzca aukcji przeznaczy zebrane podczas aukcji środki. Zwycięzca zostanie zaproszony do uroczystego odsłonięcia i zapalenia tysiąca światełek na najpiękniejszej łódzkiej choince, a piękny zimowy wieczór uświetni mini koncert piosenek świątecznych w wykonaniu zespołu SUKLA.

To już trzecia akcja charytatywna związana ze Świętami Bożego Narodzenia w Łodzi. Do tej pory wsparcie otrzymała Fundacja „Dom w Łodzi” oraz Hospicjum dla Dzieci przy ulicy Łupkowej 1. W tym roku, zwycięzca aukcji na odpalenie łódzkiej choinki wesprze dzieci w kryzysie zdrowia psychicznego dla Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży przy ulicy Wierzbowej 38. Aukcja rozpocznie się 29 listopada o godzinie 12:00, a zakończy 1 grudnia w samo południe na platformie społecznościowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Uroczyste uruchomienie choinki na Pasażu Schillera zaplanowane jest 1 grudnia o godzinie 18:00 – to wtedy łodzianie przekonają się jaką kwotą Zwycięzca aukcji wspiera ten szczytny cel oraz kto zostanie tym szczęśliwcem, który wspólnie z Prezydentem Pustelnikiem uruchomi ten wyjątkowy świąteczny symbol.

To nie jedyne zimowe atrakcje przygotowane na ulicy Piotrkowskiej. Święta na Pietrynie będą magiczne za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego. Jarmark potrwa od 1 grudnia do 23 grudnia. Na łodzian czekają drewniane domki wypełnione świątecznymi przysmakami, rzemieślniczymi prezentami. To tu będzie można spotkać się ze Świętym Mikołajem czy uczestniczyć w świątecznym koncercie kolęd i pastorałek. Ulica Piotrkowska otuli wszystkich magią świąt. 

Świąteczny spacer po Piotrkowskiej koniecznie zakończcie w niezwykłym Parku Miliona Świateł - tam czeka zimowa magiczna kraina Królowej Śniegu. To aż 16 stref scenograficznych, w skład których wchodzi ponad 200 indywidualnych iluminacji. Całą wystawę rozświetla ponad milion wielobarwnych i energooszczędnych diod LED, które tworzą wyjątkowo urokliwą atrakcję turystyczną miasta Łodzi. Kolejną nowością w Parku będzie rozbudowana oprawa muzyczna i dźwiękowa, która nada całej instalacji jeszcze bardziej multimedialnego charakteru.

Od 1 grudnia, w Parku Miliona Świateł, oprócz wspaniałej wystawy świetlnej czeka mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. W każdy weekend (sobota-niedziela), będzie można bawić się w specjalnym pociągu pod świetlną kopułą. Niezwykłą atrakcją będą również plenerowe pokazy laserowe w akompaniamencie muzyki najciekawszych filmowych hitów.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ