Wystawa „Własnymi oczami” – autorami zdjęć dzieci z dysfunkcją wzroku

Czy możliwość fotografowania otaczającego nas świata jest zarezerwowana wyłącznie dla osób widzących? Czy osoby niewidzące potrafią zrobić dobre zdjęcia? Na te pytania odpowiada wystawa „Własnymi oczami", na której prezentowane są zdjęcia wykonane przez dzieci z dysfunkcją wzroku lub całkowicie pozbawione możliwości widzenia.

fot. ŁÓDŹ.PL
Autorami zdjęć dzieci z dysfunkcją wzroku

Na zdjęciach Stuttgart, Strasburg i Łódź

„Własnymi oczami" to międzynarodowy projekt artystyczny. Jego uczestnicy pochodzą z trzech europejskich miast: Stuttgartu, Strasburga i Łodzi! Pomysłodawcą przedsięwzięcia zakładającego naukę fotografowania osób niewidzących jest Eric Vazzoler, na co dzień mieszkający w Strasburgu artysta fotograf. To on we współpracy z Alexandrem Dayet z Fundacji Kamera zaangażował się w pracę z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 w Łodzi. Dzieci, które nie widzą lub mają dysfunkcję wzroku, przez pięć miesięcy fotografowały swoje życie oraz miasta, w których mieszkają, w tym także Łódź. Projekt aktywnie wspierał, poprzez warsztaty online, jeden z najbardziej znanych niewidomych fotografów świata – Evgen Bavcar.

Wystawę zdjęć łódzkich uczestników projektu „Własnymi oczami" można obejrzeć w Galerii Artystycznej przy ul. Piotrkowskiej 17 już 8 czerwca. Wydarzenie odbywa się w ramach Fotofestiwalu. Wstęp wolny.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ