Z Hiszpanii na tarczy. Grot Budowalni przegrywają z CV Gran Canaria

Pierwszy set zwiastował zupełnie inny pojedynek, niż oglądaliśmy. Budowalni grały pewnie i wydawało się, że zwycięstwo jest w ich zasięgu. Jednak to, co stało się w kolejnych setach, szczególnie w drugim, musi być przedmiotem głębokiej analizy sztabu szkoleniowego.

Pierwszy set zwiastował zupełnie inny pojedynek, niż oglądaliśmy, fot. Budowlani

Budowlani do Hiszpanii poleciały uskrzydlone zwycięstwem w zaciętym ligowym pojedynku z Roleski Grupa Azoty Tarnów. Od początku seta obie drużyny szły punkt w punkt. Po łódzkiej stronie świetnie radziła sobie Melis Durul, która różnicując ataki, radziła sobie z blokami CV Gran Canaria. Przyjezdne grały zdecydowanie uważniej i to zaważyło na tym, że powoli zaczęły budować swoją przewagę. Nie oddały jej aż do końca seta. Hiszpanki momentami zbliżały się nawet na jeden punkt, ale podopieczne Macieja Biernata w trudnych momentach stawały na wysokości zadania, żeby finalnie wygrać 20:25.