Największym nabytkiem jest gobelin, wyprodukowany w renomowanej wytwórni Oudenaarde. Twórcą dzieła o wymiarach 343 x 467 cm był Pieter Van der Kercken. Scena na gobelinie nawiązuje do bitwy pod Issos z 333 r. p.n.e., gdy Aleksander Macedończyk pokonał perskiego króla Dariusza III. Gobelin pochodzi z paryskiego domu Zofii Urusov Radziwiłł. Gobelin jest w bardzo dobrym stanie - wymaga jedynie drobnych prac konserwatorskich.
Do muzeum w Nieborowie trafił również pochodzący z połowy XIX wieku obraz przedstawiający złoty salon z Hôtelu Lambert, który po powstaniu listopadowym był wyjątkowym miejscem dla Polaków. To w tej rezydencji znajdował się ośrodek polskiego obozu emigracyjnego we Francji. Malunek wykonany jest na desce.
Najcenniejszym eksponatem jest renesansowa okrągła tarcza rycerska, datowana na drugą połowę XVI w. Tego typu zdobione tarcze, we Włoszech znane jako rotella, były wytwarzane w Mediolanie. Na powierzchni tarczy widnieje data 1719 oraz herb Sabaudii z inicjałami VA. Bogate grawerunki oraz złocenia ogniowe wskazują, że mogła być przeznaczona dla wysokiego rangą dowódcy. Tarcza ta uważana jest za unikat w skali Polski.
Wszystkie eksponaty, po wykonaniu niezbędnych prac restauratorskich, zostaną pokazane na wystawie w marcu 2025 roku w muzeum w Nieborowie.