Zimowe mistrzostwa w pływaniu. Aż sześć medali Aleksandry Knop!

Termy Maltańskie w Poznaniu gościły uczestników zimowych mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w pływaniu. Do walki o medale stanęli reprezentanci 66 klubów, w tym trzech łódzkich: UKS 190, MKS Trójka i AZS.

pływanie zawody
Zimowe Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Fot. Marek Młynarczyk
8 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (8)

Najwięcej powodów do zadowolenia miała  Aleksandra Knop (UKS 190), która w rywalizacji seniorów zdobyła sześć medali: trzy złote (400 m zmiennym, 200 m motylkowym, 200 m zmiennym), 2 srebrne (1500 m dowolnym, 800 m dowolnym) oraz brązowy (400 m dowolnym).

Dwa złote krążki (50 i 100 m klasycznym) wywalczył Jan Kałusowski (MKS Trójka), a z jednym (200 m zmiennym) zakończył mistrzostwa Jakub Kraska (AZS Łódź). Ten ostatni do swojego dorobku dorzucił też brąz na 200 m dowolnym.

Seniorski dorobek medalowy łódzkich pływaków powiększyli: Mikołaj Malec (MKS Trójka, srebro na 200 m grzbietowym), Marcel Wągrowski (AZS Łódź, srebro na 100 m motylkowym) i Paulina Piechota (UKS 190, brąz na 1500 m dowolnym).

Wielu zawodnikom dobre wyniki zagwarantowały podwójną dekorację, gdyż odbierali również medale jako młodzieżowcy. W tej kategorii medale odbierali: Knop (3 złote, 2 srebrne, 1 brązowy), Kałusowski (2 złote), Kraska (1 złoty, 1 srebrny), Malec (2 srebrne, 1 brązowy), a także Kamila Haładyn (UKS 149, 1 brązowy), Wiktoria Wrzesińska (UKS 190, 1 brązowy) oraz sztafeta MKS Trójka 4x100 m zmiennym (Malec, Kałusowski, Jan Kuls, Nikodem Jędryka).

Klubową klasyfikację medalową wygrał AZS AWF Katowice. Zawodnicy tego klubu wywalczyli 27 medali – 9 złotych, 10 srebrnych, 8 brązowych). Z łódzkich klubów najwyżej został sklasyfikowany UKS 190 Łódź. Trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe krążki w końcowym rozrachunku dały czwartą lokatę. Na dziewiątą pozycję zapracowali pływacy MKS Trójka (2 złote, 1 srebrny), a na jedenastym miejscu znalazł się AZS (po jednym medalu każdego koloru).