Zmienne szczęście siatkarek z Łodzi. Wygrana ŁKS i porażka Grot Budowlanych

Ze zmiennym szczęściem rozpoczęły kolejny sezon Tauron Ligi łódzkie siatkarki. ŁKS na inaugurację wygrał pewnie z UNI Opole 0:3. Niestety gorzej poszło Grot Budowlanym Łódź. Niebiesko-biało-czerwone uległy Radomce Radom 3:0, choć na pewno dla rywala nie było to łatwe spotkanie.

ФОТО (6)

ŁKS Commercecon Łódź jest typowany jako jeden z faworytów tegorocznej walki o medale. Dlatego w pierwszym meczu nie mogło być mowy o wpadce. Tym bardziej, że w tym roku kalendarz dla łodzianek był łaskawszy niż w zeszłym, kiedy to trafiły na bardzo silne drużyny, właśnie na samym początku rozgrywek. Tym razem było łatwiej, bo UNI Opole to drużyna, która jest ligowym średniakiem. Widać to było zwłaszcza w pierwszym secie, który przyjezdne wygrały do 15. Zadziałało wszystko — od serwisów i bloków Zuzy Góreckiej, po mocne ataki Valentiny Diouf. W drugim secie opolanki jednak się podniosły i w pewnym momencie Łódzkie Wiewióry musiały gonić wynik. Na szczęście to się udało i do ostatniego seta łodzianki mogły już przystąpić ze spokojną głową. – Wyszłyśmy jako drużyna i wynik pokazał, że możemy razem zrobić wszystko. Po prostu pracowałyśmy, a liga w końcu się zaczęła po tak długim czasie i mam nadzieję, że będziemy się dobrze spisywać – powiedziała po meczu przyjmująca ŁKS-u Lana Scuka.