Zniszczona uprawa młodych buków na Lublinku. Widziałeś sprawcę? Pomóż go złapać!

Uprawa młodych buków i róż na Lublinku została bezmyślnie zdewastowana. Trwają poszukiwania osób, które zniszczyły zalążek nowego lasu.

Uprawa młodych buków i róż na Lublinku została bezmyślnie zdewastowana. Trwają poszukiwania osób, które zniszczyły zalążek nowego lasu, fot. ŁÓDŹ.PL

Uroczysko Lublinek to drugi, po Lesie Łagiewnickim, największy łódzki las. Teren zieleni znajdujący się między Retkinią i lotniskiem jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku łodzian. Lublinek cieszy się także popularnością wśród wnioskodawców Budżetu Obywatelskiego. To dzięki nim udało się w 2022 r. założyć w lesie uprawę młodych drzew. Leśnicy posadzili na uroczysku buki i róże. Ktoś je właśnie zniszczył.

Mowa o kompletnej bezmyślności i podłości osoby, która zdewastowała uprawę. Rośliny nie zostały ukradzione – pocięto je ostrym narzędziem, prawdopodobnie sekatorem, dla samego faktu zniszczenia. Pozostałości zostały na terenie uprawy.

Teren upraw leśnych jest chroniony prawem, samo wejście na niego jest przestępstwem. Leśnictwo Miejskie i Straż Miejska szukają świadków zdarzenia. Ci mogą się zgłaszać bezpośrednio do leśników:

Leśnictwo Miejskie w Łodzi, ul. Łagiewnicka 305. Telefon: 42 659 02 49, e-mail: lesnictwo@las.lodz.pl

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ