14. Festiwal Kamera Akcja w Łodzi. 85 filmów i spotkania m.in. z Agnieszką Holland

Filmy z Cannes, Wenecji i Berlinale, twórcy kina rozpoznawalni w Polsce i za granicą, dyskusje i warsztaty – to wszystko czeka na widzów 12–15 października podczas 14. edycji Festiwalu Kamera Akcja.

plakat promujący festiwal filmowy
14. Festiwal Kamera Akcja w Łodzi to ponad 85 filmów! fot. mat. pras.
18 zdjęć
plakat promujący festiwal filmowy
plakat promujący festiwal filmowy
plakat promujący festiwal filmowy
plakat promujący festiwal filmowy
plakat promujący festiwal filmowy
ZOBACZ
ZDJĘCIA (18)

Festiwal otworzy przedpremiera „Chłopów”, animowana adaptacja prozy Władysława Reymonta, twórców „Twojego Vincenta”.

Festiwal Kamera Akcja. 85 filmów i 60 spotkań 

W bogatym programie znajdziemy ponad 80 filmów, a wśród premier świetnie przyjęte (Berlinale 2023 – Wielka Nagroda Jury) „Czerwone niebo” Christiana Petzolda, nowy film Kena Loacha „The Old Oak” (Nagroda Jury Ekumenicznego w Cannes), „Club Zero” Jessiki Hausner z Mią Wasikowską w roli głównej, najnowszy film japońskiej gwiazdy Hirokazu Kore-edy „Monster” i „Przejścia” Irego Sachsa.

Spotkania z Holland, Dębską i innymi

Oprócz tego spotkania i dyskusje z ludźmi kina wokół trzech tematów: zmiany, roboty i strajku, czyli najistotniejsze kwestie palące branżę filmową. Wśród gości pojawi się m.in. Jerzy Kromołowski, hollywoodzki scenarzysta, autor „Obietnicy” z Jackiem Nicholsonem (14 października, godz. 16:45, Masterclass ze scenarzystami: Jerzy Kromolowski i Mary Olson-Kromolowski, Kino Z1, Szkoła Filmowa w Łodzi), który zdradzi arkana pracy twórczej; Agnieszka Holland, reżyserka „Zielonej granicy” (13 października, godz. 11:30 „Zielona granica”, po seansie spotkanie z Agnieszką Holland, Marcinem Wierzchosławskim, Kino Z1, Szkoła Filmowa w Łodzi) czy Kinga Dębska, reżyserka „Święta ognia” (15 października, godz. 17:15 zamknięcie Festiwalu, „Święto ognia”, po seansie spotkanie z Kingą Dębską, Kino Z1, Szkoła Filmowa w Łodzi)

Stacjonarnie i online 

Czternasty Festiwal Kamera Akcja będzie trwał od 12 do 15 października w Łodzi oraz od 16 do 19 października online na platformie Think Film.

Pojedyncze bilety na seanse można kupić drogą internetową na Going.pl  lub EmpikBilety.pl w cenie 15–25 zł. Karnety w cenie od 99 do 149 zł będą dostępne w sprzedaży do 9 października. 

Szczegółowy program znajdziesz tu: kameraakcja.com.pl/edycja-2023/harmonogram-godzinowy/

MIEJSCA FESTIWALOWESzkoła Filmowa w Łodzi

ul. Targowa 61/63

Monopolis

ul. Kopcińskiego 62

Kino Kinematograf w Muzeum Kinematografii w Łodzi

pl. Zwycięstwa 1

Think Film

Platforma VOD Festiwalu

www.thinkfilm.pl

Karnety w cenie od 99 zł w sprzedaży do 9 października 2023 r. Liczba karnetów jest ograniczona.

ZOBACZ TAKŻE