600. Urodziny Łodzi. Szkoły zapraszają na cykl pikników dla dzieci [SZCZEGÓŁY]

Dmuchańce, zawody sportowe i konkursy z nagrodami – tej jesieni nie będzie mowy o weekendowej nudzie. Łodzianie, nie tylko młodzi, już mogą szykować się na pięć pikników.

dzieci podczas zabawy
Szkoły zapraszają na cykl pikników, fot. LODZ.PL
6 zdjęć
dzieci podczas zabawy
dzieci podczas zabawy
dzieci podczas zabawy
dzieci podczas zabawy
dzieci podczas zabawy
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

600. Urodziny Łodzi zdarzają się tylko raz, więc obchody muszą trwać cały rok. Po lecie wypełnionym imprezami i zabawami czas na rozrywkową jesień. Do wspólnego świętowania przyłączają się łódzkie szkoły podstawowe, które zapraszają na jubileuszowe pikniki rodzinne. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych i tych nieco starszych łodzian.  

Pierwszy piknik już w sobotę, 16 września, w Szkole Podstawowej nr 170 przy ul. Miedzianej 1/3. Od godz. 10:00 do godz. 15:00 na dzieci będą czekać dmuchańce we wszystkich kolorach tęczy i animatorzy, którzy poprowadzą zabawy i konkursy. W programie znalazły się też występy muzyczne i malowanie buziek. 

Fotobudka, judo, karate i nie tylko

W fotobudce będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na 600-lecie Łodzi. Mistrzowskie pokazy judo i karate na pewno ucieszą wszystkich miłośników sztuk walki, a ci, którzy poczują się na siłach, będą mogli powalczyć o miejsce na podium w turnieju tenisa stołowego lub wziąć udział w quizie dot. historii miasta. 

Najlepsi w nagrodę dostaną gadżety przygotowane specjalnie na 600. urodziny Łodzi, np. jubileuszowe koszulki. Nie zabraknie też czegoś dla koneserów regionalnej kuchni – każdy będzie mógł spróbować łódzkiej zalewajki z pajdą chleba ze smalcem.  

Kolejne, pełne atrakcji szkolne pikniki z okazji 600-lecia miasta zaplanowano na 23 i 30 września oraz 1 i 7 października.  

Pikniki szkolne z okazji 600. urodzin Łodzi:  

  • 16 września – Szkoła Podstawowa nr 170, ul. Miedziana 1/3 
  • 23 września – Szkoła Podstawowa nr 7, ul. Wiosenna 1 
  • 30 września – Szkoła Podstawowa nr 141, ul. Zakładowa 35 
  • 1 października – Szkoła Podstawowa nr 166, ul. Szamotulska 1/7 
  • 7 października – Szkoła Podstawowa nr 70, ul. Rewolucji 1905 r. 22

ZOBACZ TAKŻE