AOIA otwiera nową salę z widownią na 180 miejsc. Przyjdź na otwarcie! [PROGRAM]

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystyczny już wzbogacił się o galerię, salę prób i salę warsztatową. Teraz oddana do użytku zostanie wielofunkcyjna sala widowiskowa z powiększoną do 180 miejsc widownią. Otwarciu towarzyszyć będzie trzydniowa impreza pełna atrakcji.

11 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Po remoncie Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych otwiera wielofunkcyjną salę widowiskową. Na weekend 8–10 grudnia pod hasłem „Otwarci na Nowe” zaplanowano masę wydarzeń z okazji zakończenia remontu. 

Program otwarcia sali widowiskowej AOIA

  • piątek (8 grudnia) o godz. 19.00 - koncert łódzkich grup Bruklin i Heima. Bruklin to kwintet grający klasycznego rocka. W swoich utworach łączy gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego. Heima porusza się między różnymi gatunkami, jak indie pop, art rock czy nawet post-punk. Jednak cała twórczość zespołu ma wspólne mianowniki. Zapadający w pamięć wokal, nastrojowe partie gitar oraz ciekawa warstwa rytmiczna tworzą połączenie o intrygującej aurze.
  • sobota (9 grudnia) o godz. 19.00 - uroczyste otwarcie sali widowiskowej AOIA spektaklem "Dziennik przebudzenia", w reżyserii Adama Ferency, opartym na "Dziennikach" Jerzego Pilcha. Przedstawienie zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny, inteligentny. Dopełniają je nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów.
  • niedziela (10 grudnia) o godz. 15.00 - spektakl-koncert dla najmłodszych widzów "Pomelo jest zakochany... w żabie, deszczu i nie tylko", inspirowany książką Ramony Bădescu i Benjamina Chauda. Jest to opowieść o mieszkającym w ogrodzie maleńkim słoniku, który odkrywa pory roku oraz to, że on sam ma wpływ na otaczający go świat. Ogród Pomela to pełna niespodzianek machina dźwiękowa: muzyka do spektaklu tworzona jest na żywo przez trójkę lalkarzy, grających na niezwykłych instrumentach. Po spektaklu aktorzy zaproszą dzieci na animowane zabawy dzwiękowe.

W ramach otwarcia odbędą się również wydarzenia dla seniorów, takie jak: otwarte warsztaty ruchowe,
upcykligowe, teatralne oraz warsztaty hip-hop dla seniorów, które poprowadzi Seweryn Obałka.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

ZOBACZ TAKŻE