AOIA otwiera się po remoncie. Kulturalne atrakcje na początek [PROGRAM]

Po wieloletnim remoncie Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych (ul. Zachodnia 54/56) inauguruje działalność wielofunkcyjnej sali widowiskowej. W najbliższy weekend (8–10 grudnia) odbędą się prezentacja unowocześnionego budynku oraz atrakcje kulturalne – bezpłatne koncerty i spektakle.

budynek w środku
AOIA otwiera się po remoncie, fot. lodz.pl
8 zdjęć
budynek w środku
budynek w środku
budynek w środku
budynek w środku
budynek w środku
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Wydarzenia będą odbywać się pod hasłem „Otwarci na Nowe”. AOIA już wcześniej wzbogacił się o galerię, salę prób i salę warsztatową. Teraz oddana do użytku zostanie wielofunkcyjna sala widowiskowa z powiększoną do 180 miejsc widownią.

Koncertowy piątek

W piątek, 8 grudnia, o godz. 20:00 rozpocznie się koncert łódzkich zespołów Bruklin i Heima. Bruklin to kwintet grający klasyczny rock. W swoich utworach łączy gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego. 

Heima porusza się między różnymi gatunkami, jak indie pop, art rock czy nawet post-punk, jednak cała twórczość zespołu ma wspólne mianowniki. Zapadający w pamięć wokal, nastrojowe partie gitar i ciekawa warstwa rytmiczna tworzą intrygujące połączenie.

Teatralna sobota

W sobotę, 9 grudnia, o godz. 19:00 odbędzie się uroczyste otwarcie Sali Widowiskowej Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych, któremu towarzyszyć będzie spektakl „Dziennik przebudzenia” w reżyserii Adama Ferencego, oparty na „Dziennikach” Jerzego Pilcha. Przedstawienie zachowuje zabawny, barwny, inteligentny styl pisania Jerzego Pilcha. Dopełniają je nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficzny nastrój i dodatkowe sensy.

Rodzinna niedziela w AOIA

Niedziela, 10 grudnia, przeznaczona jest dla dzieci. O godz. 15:00 AOIA zaprasza najmłodszych widzów na spektakl – koncert „Pomelo jest zakochany… w żabie, deszczu i nie tylko”, inspirowany książką Ramony Bădescu i Benjamina Chauda. To opowieść o mieszkającym w ogrodzie maleńkim słoniku, który odkrywa pory roku oraz że sam ma wpływ na otaczający go świat. Ogród Pomela to pełna niespodzianek machina dźwiękowa: muzyka do spektaklu tworzona jest na żywo przez troje lalkarzy, grających na niezwykłych instrumentach. Po spektaklu aktorzy zaproszą dzieci na animowane zabawy dźwiękowe.

W ramach projektu realizowanego z okazji otwarcia odbędą się również wydarzenia dla seniorów, takie jak: otwarte warsztaty ruchowe, upcykligowe i teatralne oraz warsztaty hiphopowe dla seniorów, które poprowadzi Seweryn Obałka.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Szczegółowe informacje  na stronie www.aoia.pl

ZOBACZ TAKŻE