Aquapark Fala planuje budowę...hotelu! Widok na baseny, dostęp do gabinetów spa [WIZUALIZACJA]

Aquapark Fala w Łodzi zamierza postawić na swoim terenie 3-gwiazdkowy hotel, który poszerzy ofertę kompleksu rekreacyjnego. Wkrótce odbędą się pierwsze rozmowy z potencjalnymi partnerami.

Aquapark Fala - wizualizacja hotelu
Aquapark Fala - wizualizacja hotelu

Wieloletni plan rozwoju spółki zakłada między innymi, że na 9 hektarach zostanie rozbudowana strefa basenów zewnętrznych, powstanie nowe saunarium oraz pojawią się gabinety spa i wellness. Na pozostałym 1 hektarze miałby stanąć hotel.

– Inwestycje w bazę hotelową w pobliżu parków wodnych to standard na świecie. W ten sposób zwiększa się atrakcyjność tych miejsc, rośnie też potencjał turystyczny samego miasta – wyjaśnia Krzysztof Babij, prezes spółki Aqua Park Łódź. – Warto podkreślić, że Orientarium Zoo Łódź, Aquapark Fala oraz pobliską Atlas Arenę odwiedza rocznie ok. 3,8 miliona osób, z czego ponad połowa to turyści, w tym oczywiście goście zagraniczni. Budowa obiektu hotelowego w tym miejscu wynika z naturalnej potrzeby zagospodarowania ruchu turystycznego i dopełnienia oferty rekreacyjnej Aquaparku Fala.

Konieczny inwestor

Aquapark Fala nie zamierza samodzielnie budować i prowadzić hotelu, ponieważ działalność tego typu wykracza poza sferę użyteczności publicznej, w której mogą działać spółki miejskie. Rozwiązaniem jest m.in. podjęcie współpracy z inwestorem komercyjnym lub warunkowa sprzedaż działki. W celu znalezienia najlepszego rozwiązania Aquapark Fala organizuje dialog techniczny, zapraszając do rozmowy potencjalnych partnerów (zgłoszenia można składać do 29 listopada).

– Dopiero po zakończeniu tych rozmów będziemy w stanie powiedzieć więcej na temat możliwych form współpracy czy przybliżonych terminów. Natomiast już teraz mogę potwierdzić, że jedyna opcja brana pod uwagę to hotel – mówi Krzysztof Babij. – Mamy pięć listów intencyjnych z wiodącymi na świecie markami hotelowymi, dysponujemy też analizą określającą szczegóły tej inwestycji.

Hotel na terenie Aquaparku Fala mógłby dysponować ok. 150 pokojami. W planach jest również sala konferencyjna, zaplecze barowo-restauracyjne oraz strefa fitness. Całkowita powierzchnia budynku może wynieść ok. 5700 mkw.

ZOBACZ TAKŻE