Atlas Arena w 2024 r. Gwiazdy światowej muzyki, imprezy sportowe, inwestycje i nie tylko [SZCZEGÓŁY]

Prawie 50 ogłoszonych wydarzeń, największe gwiazdy muzyki i imprezy sportowe o międzynarodowym charakterze. Rok 2024 w Atlas Arenie zapowiada się ekscytująco, ale Arena nie mówi ostatniego słowa i zapowiada kolejne ogłoszenia na oraz inwestycje.

Atlas Arena
Atlas Arena

Lenny Kravitz, Sting, Rod Stewart, Depeche Mode, Daria Zawiałow, Sanah i Hauser - to tylko niektóre z gwiazd, które ogłosiły swoje koncerty w Atlas Arenie w pierwszej połowie 2024 roku. Hala będzie regularnie gościć czołowych polskich wykonawców i najsłynniejszych światowych muzyków. Do Łodzi, zawitają także wydarzenia z bardzo pożądanego, przez polskie rodziny, segmentu family entertainment. W lutym na gości hali czeka spektakularny muzyczny spektakl „Akademia Pana Kleksa – Muzyczna szkoła wyobraźni”. Ryk silników, lasery i największe samochody czekają na widzów w trakcie trzech spektakli „Hot Wheels Monster Trucks Live Glow Party”. Z kolei grudniowa wizyta ekipy „Psi Patrol” to 3 dni wydarzeń i aż 7 spektakli dla najmłodszych fanów serialu.

Sportowe emocje w Atlas Arenie

Atlas Arena to nie tylko koncerty, lecz także wielkie wydarzenia sportowe. W łódzkiej hali, w styczniu, odbędzie się Orlen Cup, w trakcie którego lekkoatleci i lekkoatletki rozpoczną swoje starania o występy na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Kolejne miesiące przyniosą popularny w Łodzi Maraton DOZ, który rozpoczyna się i kończy w Atlas Arenie.

– Niewątpliwie największym wydarzeniem sportowym 2024 roku w Atlas Arenie będzie finał Siatkarskiej Ligi Narodów. Siatkówka jest silnie związana z naszą halą, pierwszym wydarzeniem, które odbyło się w Atlas Arenie, był mecz Polska – Brazylia w siatkówkę. Finały rozpoczną się 27 czerwca, równo 15 lat od dnia otwarcia hali. Nie chcę zdradzać szczegółów, ale z okazji jubileuszu hali szykujemy kilka niespodzianek dla naszych gości – mówi Maciej Łaski, wiceprezes MAKiS.

Inwestycje

Rok 2024 w Atlas Arenie to także rok inwestycji, których kwota może sięgnąć nawet kilkunastu milionów złotych. Modernizacje są konieczne, aby hala mogła wciąż pozostawać konkurencyjnym obiektem wobec innych obiektów, które powstały w Polsce w ostatnich latach. W 2024 roku przeprowadzimy kilka kluczowych inwestycji, które znacząco podniosą naszą atrakcyjność i zwiększą konkurencyjność obiektu. Planujemy wymianę oświetlenia płyty głównej na ledow, co nie tylko pozwoli nam na redukcję zużycia energii elektrycznej, ale także zwiększy ilość luxów, co zagwarantuje doskonałe warunki do transmisji telewizyjnych. Niewątpliwie największa zmiana, którą z radością powitają nasi goście oraz promotorzy wydarzeń to zwiększenie pojemności płyty. W 2024 roku zwiększymy pojemność płyty z obecnych 3 700 osób do 6 000. Dzięki tej zmianie będziemy mogli przyjąć więcej osób na płycie w trakcie koncertów. Całkowita pojemność obiektu będzie od teraz wynosić 16 105 osób mówi Maciej Łaski, wiceprezes MAKiS.

2023, czyli rok sukcesów

Altas Arena w Łodzi mijający, 2023 rok może uznać za wyjątkowo udany, a to dzięki blisko 100 dniom imprezowym oraz 600 tys. odwiedzającym. Jeśli do dni imprezowych doliczyć dni montażowe, hala była zajęta przez większą część roku. To pokazuje, że produkcje odbywające się w Atlas Arenie były wyjątkowo ambitne i wymagały skomplikowanych przygotowań, aby stworzyć wydarzenia na najwyższym, światowym poziomie. O popularności hali i jakości jej usług świadczy fakt, że niektóre gwiazdy spośród wszystkich miast w Polsce wybrały Łódź, jako jedyny przystanek w czasie swoich europejskich tras koncertowych. W 2023 roku Atlas Arena gościła największe gwiazdy muzyki, jednym z topowych muzycznych wydarzeń roku był koncert Curtisa „50 Centa” Jacksona. Zdobywca nagród EMMY® i GRAMMY® wyruszył w światową trasę koncertową, aby uczcić 20. rocznicę swojego debiutanckiego albumu - "Get Rich or Die Tryin'”. „Reczpospolita” określiła jesienny koncert jako „(…)wystrzałowy show killera rapu w Łodzi”, niewątpliwie było to jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń 2023 roku na polskiej scenie koncertowej. To niejedyna gwiazda, która zaśpiewała w Łodzi. W Atlas Arenie zagrali m.in. Scorpions, Avril Livine, Eros Ramazotti, Sabaton, Andre Rieu, IL DIVO, Havasi oraz znany z zespołu One Direcion Loius Tomlinson. Same koncerty zagranicznych gwiazd sprowadziły do Atlas Areny blisko 150 tys. gości.

ZOBACZ TAKŻE