Bezpłatne badania do końca sierpnia. Profilaktyka raka piersi, plany dietetyczne i nie tylko!

Kolejki w przychodniach, czy zdalne teleporady w czasie pandemii sprawiły, że wielu łodzian zaniedbało regularne badania. Na szczęście do końca sierpnia jest szansa, żeby nadrobić stracony czas. NFZ Łódź zaprasza na kolejną już akcję „Zdrowy Sierpień".

fot. FabrikaPhoto/envato.com
Wszystkie porady i badania są oczywiście bezpłatne i dostępne dla każdego

Podstawowe badania i specjaliści

Do końca wakacji w sali obsługi NFZ Łódź przy ul. Targowej będzie można nie tylko przeprowadzić podstawowe i rutynowe badania jak pomiar ciśnienia, czy test poziomu glukozy we krwi. Do dyspozycji łodzian będą również specjaliści. Na przykład farmaceuci, którzy sprawdzą listę przyjmowanych leków i podpowiedzą, czy należy je ograniczyć. 

Każdy, kto pojawi się w oddziale Funduszu, będzie mógł również otrzymać bezpłatną dietę i cenne materiały edukacyjne. To jednak nie wszystko. 19 i 26 sierpnia będzie można spotkać się z przedstawicielami PFRON, którzy udzielą informacji osobom, wymagającym wsparcia ze względu na niepełnosprawność, albo chcą wrócić do pracy po wypadku lub chorobie i skorzystać z rehabilitacji. 26 sierpnia będzie też można porozmawiać z przedstawicielami ZUS. 

Do oddziału NFZ Łódź warto wybrać się także w środy. To właśnie tego dnia będzie można uzyskać tam informacje o profilaktyce raka piersi, stresie oksydacyjnym, czy bezdechu sennym.

Za darmo i dla każdego

Wszystkie porady i badania są oczywiście bezpłatne i dostępne dla każdego. Wystarczy przyjść do sali przyjęć Funduszu przy ulicy Targowej 35 między 10:00 a 14:00.

ZOBACZ TAKŻE