Rekrutacja na uczelnie w Łodzi. Gdzie są wolne miejsca? Które kierunki są najpopularniejsze?

W tegorocznej rekrutacji na uczelnie w Łodzi najbardziej oblegane były stomatologia, psychologia i kierunki związane z informatyką. Choć wiele osób dostało się już na wymarzone studia, w szkołach wyższych wciąż są wolne miejsca.

fot. ŁÓDŹ.PL
Choć wiele osób dostało się już na wymarzone studia, w szkołach wyższych wciąż są wolne miejsca
6 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Najpopularniejsze kierunki studiów w Łodzi

Najpopularniejszym wyborem na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi była stomatologia – aż 14 osób walczyło o jedno miejsce. Zainteresowaniem cieszyły się także medycyna i kosmetologia (po 10 osób na miejsce), analityka medyczna (7 osób na miejsce) oraz dietetyka i fizjoterapia (po 4 osoby na miejsce).

Z 92 kierunków na Uniwersytecie Łódzkim najchętniej wybierano psychologię (prawie 17 osób na jedno miejsce). Poza tym biologię kryminalistyczną (prawie 12 osób na miejsce), zarządzanie (prawie 11 osób na miejsce), filologię angielską (ponad 10 osób na miejsce), a także marketing (ponad 9 osób na miejsce).

Kandydaci na studia stacjonarne na Politechnice Łódzkiej mogli wybierać spośród 54 kierunków. Pod względem liczby zgłoszeń najbardziej oblegane okazały się: Computer Science (15 osób na miejsce), Information Technology (12 osób na miejsce), zarządzanie, Business and Technology, zarządzanie i inżynieria produkcji (po ok. 11 osób na miejsce), logistyka, a także Business Studies (po ok. 10 osób na miejsce).  

Wolne miejsca na uczelniach w Łodzi

Są również dobre informacje dla tych, którzy nie złożyli jeszcze papierów na żadną uczelnię. Choć rekrutacja na wiele kierunków już się zakończyła, na niektóre wciąż można aplikować.    

UMED ma otwartą rejestrację na biotechnologię, elektroradiologię, pielęgniarstwo, położnictwo i ratownictwo medyczne. Poza tym na zdrowie publiczne, farmację, analitykę medyczną, fizjoterapię i niestacjonarny lekarski. Termin zapisów i wniesienia opłaty mija 7 września. Aby wziąć udział w rekrutacji, należy zarejestrować się na stronie internetowej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Wolne miejsca znajdują się także na UŁ. Chętni na studia I stopnia mogą wybrać m.in. biologię, chemię, fizykę i geografię. Ponadto filologię klasyczną, archeologię, wojskoznawstwo i zarządzanie miastem. Oferta jest jeszcze szersza. Terminy zakończenia rekrutacji różnią się w zależności od konkretnego wydziału. Rejestracja na poszczególne kierunki kończy się między 8 a 13 września. W niektórych przypadkach zakończy się wcześniej, jeżeli zostanie wypełniony limit przyjęć. Więcej informacji i możliwość zapisów na stronie internetowej Uniwersytetu Łódzkiego.  

Ruszył także drugi  etap rekrutacji na studia I stopnia na PŁ. Uczelnia dysponuje aż 740 wolnymi miejscami na 25 kierunkach stacjonarnych. Wśród nich znajdują się biogospodarka, energetyka, inżynieria bezpieczeństwa pracy oraz mechanika i budowa maszyn. Poza tym nanotechnologia, chemia budowlana, a także technologia żywności. Rekrutacja potrwa do 14 września. Dwa dni później zostanie przeprowadzony sprawdzian uzdolnień plastycznych dla kandydatów na wzornictwo oraz inżynierię wzornictwa przemysłowego. Szczegóły na stronie internetowej Politechniki Łódzkiej.

ZOBACZ TAKŻE