Bezpłatne glukometry dla seniorów z Łodzi. Sprawdź, jak je otrzymać! [SZCZEGÓŁY]

Łódzkie przychodnie przygotowały dla seniorów 5,5 tys. glukometrów, czyli urządzeń pozwalających kontrolować poziom cukru we krwi. Można je dostać za darmo - wystarczy zgłosić się do Miejskich Centrów Medycznych Polesie, Jonscher lub Śródmieście.

Glukometr
Glukometr, fot. ENVATO ELEMENTS

Cukrzyca to choroba związana z nieprawidłowym działaniem insuliny w organizmie. Jej objawy bywają niepozorne - to np. częstsze oddawanie moczu, uczucie osłabienia i zmęczenia, tracenie wagi - ale nieleczona może doprowadzić do zagrożenia życia. W Polsce na cukrzycę choruje 3 mln ludzi, a szacuje się że prawie 2 mln jest niezdiagnozowanych. 

Miejskie Centra Medyczne Polesie, Śródmieście i Jonscher realizują program zdrowotny „Razem Przeciwko Cukrzycy". Ma on na celu diagnozowanie cukrzycy i profilaktykę tej choroby wśród osób 60+. W ramach programu seniorzy mogą odebrać bezpłatnie glukometry, czyli urządzenia do badania poziomu cukru we krwi. Przygotowano w sumie 5500 aparatów (MCM Polesie – 2500, MCM Jonsher"– 2000, MCM Śródmieście – 1000). Aby otrzymać urządzenie, należy zgłosić się do placówki. Glukometry będą wydawane nieodpłatnie osobom w wieku 60+ w przychodniach poszczególnych Centrów Medycznych.

Akcja prowadzona jest razem z Fundacją TV Puls „Pod Dębem", która przekazała Miejskim Centrom Medycznym glukometry.

ZOBACZ TAKŻE