Bezpłatne połączenia autobusowe ŁKA. Z Łodzi bliżej do Zelowa. A kolejne kierunki?

W niedzielę (12 listopada) ruszyły połączenia autobusowe Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej z Łasku do Zelowa. Dzięki nim, na jednym bilecie, będzie można szybko dojechać ze stolicy województwa na jego południe. Do końca roku przejazdy autobusami będą bezpłatne.

Nowe autobusowe połączenia ŁKA
Nowe autobusowe połączenia ŁKA ułatwią podróżowanie po woj. łódzkim, mat. ŁKA
5 zdjęć
Nowe autobusowe połączenia ŁKA
Nowe autobusowe połączenia ŁKA
Nowe autobusowe połączenia ŁKA
Nowe autobusowe połączenia ŁKA
ZOBACZ
ZDJĘCIA (5)

Połączenie autobusowe Łask — Zelów to pierwsza linia Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, która ma dowozić pasażerów do pociągów. Dzięki niej mieszkańcy Zelowa, na jednym bilecie, będą mogli dojechać do samej Łodzi. Do pociągu przesiądą się w Łasku. Rozkład jazdy autobusów został skonstruowany tak, żeby na przesiadkę nie trzeba było długo czekać. Co ważne, kursów będzie całkiem sporo, bo aż 14 w ciągu dnia. Oznacza to, że na południe województwa będzie można dostać się prawie o każdej porze. Do końca roku przejazdy autobusami będą bezpłatne. Później za bilet w jedną stronę trzeba będzie zapłacić niespełna 4 zł. Bilet na trasie Łódź Kaliska — Zelów to niecałe 9 zł.

Nowoczesne autobusy

Połączenie z Zelowem to pierwsza dowozowa linia autobusowa ŁKA, ale na pewno nie ostatnia. Wkrótce mają zostać ogłoszone kolejne kierunki. Jakie dokładnie? Nieoficjalnie mówi się m.in. o połączeniach między Łodzią a Strykowem, czy między Bedoniem a Brzezinami. Wszystkie będą obsługiwane nowoczesnymi autobusami, które Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła specjalnie po to, żeby dowozić pasażerów do swoich pociągów. Chodzi o 20 nowoczesnych i hybrydowych Solarisów Urbino. Jak na razie do województwa dotarło 7 autobusów.

ZOBACZ TAKŻE