Biały dym nad aleją Unii! ŁKS Łódź ogłosił nowego trenera! Kim jest Jakub Dziółka?

Jakub Dziółka poprowadzi ŁKS Łódź w sezonie 2024/2025. Nasz klub związał się ze szkoleniowcem roczną umową z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

ŁKS Łódź ogłosił nowego trenera, Jakuba Dziółkę
Biały dym nad aleją Unii! ŁKS Łódź ogłosił nowego trenera! Kim jest Jakub Dziółka?

Nowy trener „Rycerzy Wiosny” w przeszłości był piłkarzem m.in. Polonii Bytom, Zagłębia Sosnowiec i GKS Katowice. Karierę trenerską rozpoczął w 2013 roku w MKS Myszków, następnie był asystentem trenera Skry Częstochowa i GKS Katowice (w tych dwóch ostatnich pełnił również rolę pierwszego szkoleniowca).

Pracował z Cracovią U-18 występującą w Centralnej Lidze Juniorów i pierwszą drużyną popularnych „Pasów” (w roli asystenta Michała Probierza zdobył z tym zespołem Puchar Polski i Superpuchar Polski), następnie zasiadł na ławce trenerskiej pierwszoligowej wówczas Skry Częstochowa, zbierając za swoją pracę z zespołem spod Jasnej Góry wiele pozytywnych recenzji, zwłaszcza za sezon 2022/23, gdy Skra utrzymała się na zapleczu ekstraklasy i wygrała ranking Pro Junior System.

Ostatni sezon Jakub Dziółka spędził w ekstraklasowym Rakowie Częstochowa, pełniąc funkcję asystenta Dawida Szwargi, więc miał wkład w awans „Medalików” do fazy grupowej Ligi Europy UEFA. Teraz szkoleniowiec, który dysponuje licencją UEFA PRO, podjął się nowego wyzwania.

Wciągnął mnie ten projekt. DNA klubu jest spójne z moim DNA jako pierwszego trenera i będziemy chcieli wraz z całym sztabem pracować już od środy w taki sposób, żeby ŁKS Łódź sprostał oczekiwaniom kibiców – powiedział Jakub Dziółka, który poprowadzi nasz zespół w rozgrywkach 1. Ligi.

Umowa ŁKS Łódź z 43-letnim szkoleniowcem obowiązuje do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

ZOBACZ TAKŻE