Biblioteka Miejska w Łodzi w plenerze. Ponad 80 wydarzeń w różnych częściach miasta

Rusza akcja „Biblioteka w plenerze”. Biblioteka Miejska w Łodzi na 10 wakacyjnych weekendów przygotowała aż 83 wydarzenia w 36 różnych częściach miasta.

plakat zapraszający na wydarzenie
Biblioteka Miejska w Łodzi wychodzi w plener, fot. LODZ.PL
4 zdjęcia
plakat zapraszający na wydarzenie
plakat zapraszający na wydarzenie
plakat zapraszający na wydarzenie
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

– W okresie letnim mamy dla łodzian nowa formułę spędzania czasu z biblioteką, wychodzimy na zewnątrz, w plener. W każdy wakacyjny piątek i sobotę będzie można spotkać Bibliotekę w łódzkich parkach, terenach zielonych czyli wszędzie tam, gdzie łodzianie lubią spędzać wolny czas – mówi Halina Bernat, dyrektor BMwŁ

„Pod chmurka” odbędą się spotkania dyskusyjne, zajęcia plastyczne, wspólne czytanie na trawie, zajęcia edukacyjno-kreatywne, zabawy, spacery i wiele innych wydarzeń, na które zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Będą się odbywały w łódzkich parkach, terenach zielonych, na placach zabaw, na skwerach i w ogródkach bibliotecznych, w każdy wakacyjny piątek i sobotę. Punkty będą widoczne i oznakowane. Łatwo będzie nas znaleźć – dodaje dyrektor Halina Bernat.

Na 10 wakacyjnych weekendów przygotowano 83 wydarzenia w 36 lokalizacjach w różnych częściach miasta. „Biblioteka w plenerze” rusza 30 czerwca.

Równocześnie biblioteki przechodzą na wakacyjny system pracy. Od 26 czerwca obowiązują nowe godziny pracy, można będzie je odwiedzać od poniedziałku do czwartku.

 Szczegółowe godziny pracy poszczególnych filii można sprawdzić na stronie internetowej www.biblioteka.lodz.pl.

ZOBACZ TAKŻE