Biblioteka Rudzka na Rudzie Pabianickiej. Nowe wnętrza i bogaty księgozbiór [ZDJĘCIA]

Nowy adres i nowe oblicze. Biblioteka Rudzka zaprasza czytelników do pięknych wnętrz, półek wypchanych książkami i kalendarza z wydarzeniami poświęconymi okolicy.

Biblioteka Rudzka, ul. Ujście 4
Biblioteka Rudzka jest już otwarta dla łodzian
14 zdjęć
Biblioteka Rudzka, ul. Ujście 4
Biblioteka Rudzka, ul. Ujście 4
Biblioteka Rudzka, ul. Ujście 4
Biblioteka Rudzka, ul. Ujście 4
Biblioteka Rudzka, ul. Ujście 4
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

Odnowiona Biblioteka Rudzka znajduje się przy ul. Ujście 4, na terenie Rudy Pabianickiej. To nowa lokalizacja połączonej filii nr 79, która mieściła się wcześniej przy ul. Rudzkiej 7, a przez ostatni rok w Porcie Łódź. 

Skarby Rudy Pabianickiej

Wraz z nową lokalizacją biblioteka zyskała nowe oblicze. W odświeżonym lokalu nie zabrakło nawiązań do miejsca, w którym się znajduje, czyli Rudy Pabianickiej, obszaru Łodzi o niewątpliwie wyjątkowym charakterze. 

Odniesienia do okolicy można dostrzec w wystroju Biblioteki Rudzkiej. – Już od progu, między regałami z książkami, do wejścia zaprasza nas las Ruda-Popioły – mówi Piotr Wacowski, kierownik Biblioteki Rudzkiej. – Nawiązaniem do niego jest grafika na ścianie sali dziecięcej z „tajemniczą postacią”, która zamieszkała w naszej bibliotece. 

Charakterystyczne dla Rudy Pabianickiej są też stare fabrykanckie wille z ul. Popioły. Ich fotografie można obejrzeć w jednym z pomieszczeń biblioteki. 

– W działalności biblioteki chcemy nawiązać do historii i „skarbów” Rudy Pabianickiej. Będziemy je odkrywać na spacerach, spotkamy się także z autorką monografii o Rudzie – dodaje Piotr Wacowski.

Książki i nie tylko

W bibliotece będą odbywać się spotkania autorskie, warsztaty dla dzieci i spacery tematyczne. W najbliższym czasie zaplanowane są m. in. „Opowieść o Rudzie Pabianickiej” – spotkanie z dr Anetą Stawiszyńską, autorką monografii „Ruda Pabianicka. Echa przeszłości”, oraz spotkanie autorskie z pisarką Anną Stryjewską, autorką cyklu „Sagi klonowego liścia”.

Biblioteka to oczywiście bogaty księgozbiór – ok. 7000 książek dla dorosłych i dzieci. Warto tu zajrzeć, nie tylko przechadzając się po okolicy, czy robiąc zakupy w pobliskich sklepikach. Choć ich obecność i parking przed biblioteką są również atutem tej lokalizacji!

Nowe oblicza łódzkich bibliotek 

Rudzka to kolejna filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi, w odświeżonym wydaniu. Powiększa grono dostępnych dla każdego, z szerokim – nie tylko księgozbiorem, ale również wachlarzem zajęć dodatkowych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. W tym roku mogliśmy już oglądać odnowione wnętrza Biblioteki Retro przy ul. Narutowicza 91 A. W przyszłym szykuje się otwarcie Biblioteki Secesja przy ul. Zachodniej 76. Nie możemy się doczekać!

Biblioteka Rudzka, ul. Ujście 4, tel. 571 553 079, filia_79@biblioteka.lodz.pl

Godziny otwarcia bibliteki Rudzkiej

  • poniedziałek – godz. 11:30–19:00
  • wtorek – godz. 8:30–16:00
  • środa – godz. 11:30–19:00
  • czwartek – godz. 11:30–19:00
  • piątek – godz. 8:30–16:00

ZOBACZ TAKŻE