Bistro Bela Ciao gości na Widzewie. Śniadania i obiady przez cały dzień! [ZDJĘCIA]

Już trochę ponad miesiąc na Widzewie działa nowe bistro Bela Ciao. Czy to literówka w nazwie? Nie! Wszystko stanie się jasne, kiedy poznamy adres restauracji – Beli Bartoka 69. Właściciele zapraszają na całodzienne śniadania, obiady serwowane od rana i ręcznie robione desery.

12 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

– W naszym menu króluje kuchnia polska, choć czasem zdarzają się od niej odstępstwa – mówi Marcin Chudzik. – Dania przygotowywane są według receptur szefowej kuchni, Urszuli Krychniak, zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień w konkursach kulinarnych.

W karcie znajdziemy śniadania, a szczególną uwagę warto zwrócić na góralskie propozycje z pieczonym serem i żurawiną oraz wegetariańskie z pieczoną papryką i awokado. W ciągu dnia na mniejszy głód polecane są minilunche, np. pierogi w rosole lub kaszanka z konfiturą z czerwonej cebuli na pieczywie własnego wypieku. Nie zabraknie również czegoś dla osób z większym apetytem.

– Z okazji Dnia Zalewajki (15 marca) przygotowaliśmy naszą wersję regionalnego dania na naturalnym zakwasie wyrabianym w Bela Ciao. Zupa jest już dostępna w menu, a można jeść ją codziennie, od samego rana – dodaje właściciel.

Słodka gablota pęka w szwach

Wszystkie słodkości przygotowywane są od podstaw w restauracji. Gablota pełna jest deserów, a wśród nich na podium staje tort bezowy z musem z malin. Choć to niejedyna pozycja, której warto spróbować, to polecamy zamówić go najpierw. Wszystkie ciasta są dostępne również w opcji na wynos oraz z możliwością zakupu całego wypieku na specjalną okazję.

Lokal jest czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 8:30–18:30, w piątek zamyka się dwie godziny później (z powodu kameralnych koncertów organizowanych co tydzień). W sobotę zjemy tutaj od godz. 9:00 do godz. 19:00, a w niedzielę w godz. 9:00–17:00. Można przychodzić z pieskiem!

ZOBACZ TAKŻE